Gdzie kupić olej rzepakowy?

Oleje tłoczone na zimno

Olej rzepakowy zimnotłoczony to bardzo wartościowy produkt o wielu doskonałych właściwościach zdrowotnych. Olej ten posiada mnóstwo cennych składników odżywczych, co sprawia, że wprowadzenie go do swojej codziennej diety to naprawdę doskonały pomysł. Jest on wręcz prawdziwą skarbnicą nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i fitosteroli. Wydawałoby się więc, że nie ma na co czekać – najlepiej jak najszybciej udać się do sklepu i kupić ten doskonały specyfik. Czy to jednak rzeczywiście takie proste? Zdecydowanie nie – a to dlatego, że miejsce zakupu oleju rzepakowego może mieć dla jego jakości bardzo duże znaczenie. Dlaczego? Wszystko wyjaśniamy poniżej.
Kupując olej rzepakowy, powinniśmy uważnie przyjrzeć się poszczególnym produktom i poddać je starannej selekcji. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto wiedzieć, że oleje nierafinowane są dużo bardziej wartościowe od rafinowanych. Ważne jest też to, jak dawno olej został wytłoczony. Tego typu produkty najwięcej wartości odżywczych posiadają zaraz po wyciśnięciu – a więc im świeższy olej, tym lepiej. Jeśli mamy taką możliwość dowiedzmy się też, jaka dokładnie metoda tłoczenia została zastosowana i czy do oleju nie zostały dodane żadne konserwanty ani inne sztuczne substancje.

Olej rzepakowy tłoczony na zimno – gdzie kupić ten produkt? Lepiej w sklepie internetowym czy w stacjonarnym?

Olej rzepakowy jest obecnie dostępny w naprawdę wielu miejscach – zarówno sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, a nawet supermarketach. Pozornie więc osoba, która chce go kupić, nie powinna więc mieć z tym żadnego problemu – jednak w praktyce trafienie na olej wysokiej jakości może wcale nie być takie proste. Oprócz sposobu tłoczenia dla jakości oleju rzepakowego bardzo duże znaczenie ma również sposób jego przechowywania. Koniecznie powinien on znajdować się w ciemnej butelce, a także stać w chłodnym i zaciemnionym miejscu – tak, aby nie był narażony na promieniowanie UV. Jeśli więc widzimy, że w danym sklepie olej stoi w widocznym miejscu na półce, i to w temperaturze pokojowej – od razu możemy zrezygnować z jego zakupu, gdyż prawdopodobnie utracił on już wszystkie swoje właściwości.
Co więc powinna zrobić osoba, która chce nabyć olej rzepakowy nierafinowany? Gdzie kupić ten produkt? Najlepiej postawić na niewielkie sklepy i olejarnie, które specjalizują się właśnie w olejach, a ich pracownicy są świadomi, jak postępować, aby produkt odznaczał się jak najwyższą jakością. Dobrym miejscem może być również apteka, gdyż w nich oleje są zazwyczaj przechowywane we właściwych warunkach – warto jednak wcześniej podpytać, kiedy będzie świeża dostawa.

Kup olej rzepakowy w zaufanym miejscu i ciesz się w pełni wszystkimi jego właściwościami!

Doskonałym miejscem, aby nabyć olej rzepakowy, jest nasza olejarnia. Wszystkie dostępne u nas oleje tłoczone są na zimno, według sprawdzonej i stosowanej od lat receptury, dodatkowo każdorazowo robimy to bezpośrednio na zamówienie, dzięki czemu klient zawsze otrzymuje świeży i pełnowartościowy produkt. Oleje tłoczone w naszej olejarni to tzw. „Oleje Dziewicze” (Extra Virgin Oils), które poprzez tradycyjną metodę tłoczenia, zachowują wszystkie, zawarte w ziarnach składniki odżywcze oraz cenne właściwości lecznicze.
W naszej olejarni dużą wagę przywiązujemy również do wyboru nasion, z których wyciskamy oleje – są to ziarna najlepszego polskiego rzepaku pochodzącego wyłącznie od zaufanych dostawców, z którymi współpracujemy już od lat. Wszystko to sprawia, że nasz olej rzepakowy to samo zdrowie. Jeśli więc potrzebny Ci jest olej rzepakowy i zastanawiasz się, gdzie kupić ten produkt – Olejarnia Gaja to najlepsza możliwa odpowiedź! Zapraszamy do składania zamówień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.