Olej rzepakowy nierafinowany – właściwości

Naturalny olej rzepakowy marki Gaja w szklanej butelce

Chyba każdy z nas chciałby cieszyć się jak najlepszym zdrowiem, a także jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo. Aby to osiągnąć, jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele – odwiedzamy lekarzy, poddajemy się bolesnym zabiegom, przyjmujemy specjalistyczne środki farmakologiczne. Warto jednak pamiętać, że czasami od skomplikowanych metod lepsze są te proste i niedrogie środki – takie jak na przykład cieszący się w ostatnim czasie dużą popularnością olej rzepakowy. Ten niepozorny produkt ma tak wartościowy skład, że przy regularnym spożywaniu go można osiągnąć naprawdę imponujące rezultaty. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat jego właściwości? Zapraszamy do czytania!
Olej rzepakowy to złocisty płyn, który uzyskiwany jest w procesie tłoczenia z nasion rzepaku. Przy kupowaniu go bardzo ważne jest, aby zdecydować się właśnie na nierafinowany – czyli wyciskany na zimno (w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni). Otrzymany w ten sposób olej rzepakowy ma cenne właściwości i zawiera całą gamę wartościowych składników odżywczych, które w wysokich temperaturach towarzyszących procesowi rafinacji mogą niestety ulec zniszczeniu.

Olej rzepakowy nierafinowany – doskonały produkt dla osób narażonych na choroby serca i układu kostnego

Olej rzepakowy nierafinowany ma doskonały wpływ między innymi na układ krwionośny. Spożywanie go zaleca się przede wszystkim osobom narażonym na miażdżycę i różnego rodzaju choroby serca – doskonale zapobiega on ich występowaniu. Dzięki obecności w nim steroli roślinnych regularne przyjmowanie tego produktu pozwoli także obniżyć poziom złego cholesterolu. Jeśli więc jesteś w grupie osób o podwyższonym ryzyku wystąpienia tego typu problemów zdrowotnych – olej rzepakowy powinien jak najszybciej zagościć w Twojej codziennej diecie.
Oprócz tego olej rzepakowy tłoczony na zimno ma też właściwości pozwalające zapobiegać występowaniu chorób układu ruchowego, a także łagodzące ich objawy. Produkt ten ogranicza między innymi dolegliwości wiążące się z zapaleniem stawów. Warto zwrócić również uwagę na obecne w nim duże ilości witaminy D2 (3), która pełni bardzo ważną rolę w budowaniu układu kostnego.

Chcesz wyglądać pięknie i młodo? Sięgnij po olej rzepakowy nierafinowany!

Olej rzepakowy zimnotłoczony ma doskonałe właściwości nie tylko, jeśli chodzi o układy kostny i krwionośny – oprócz tego wpływa on bardzo pozytywnie również na inne elementy naszego organizmu. Chroni między innymi przed cukrzycą i jej powikłaniami, a także – dzięki zawartości beta-karotenu – wspomaga wzrok i podnosi odporność. Olej ten można polecić również każdemu, komu zależy, aby jak najdłużej pozostać w dobrej kondycji pod względem intelektualnym – zawarty w nim kwas DHA skutecznie poprawia pracę mózgu, co sprawia, że jest zalecany nawet w przy zaburzeniach pamięci i chorobie Alzheimera.
Olej rzepakowy zimnotłoczony to również dobra propozycja dla osób, dla których ważne jest, aby jak najdłużej zachować młody i świeży wygląd. Obecne w tym produkcie witaminy i składniki odżywcze mają doskonały wpływ na stan włosów, skóry i paznokci, dodatkowo olej reguluje przemianę materii, dzięki czemu pomaga dłużej zachować nienaganną sylwetkę. Sięgnąć po niego powinny zwłaszcza osoby zmagające się z takimi problemami, jak plamy, znamiona, blizny po trądziku czy pierwsze zmarszczki. Co ważne, w celach “urodowych” skuteczny jest zarówno przy stosowaniu wewnętrznym, jak i od zewnątrz.

Chcesz kupić olej rzepakowy zimnotłoczony mający właściwości zdrowotne? Zamów go w sprawdzonym miejscu!

Teraz chyba nikt nie ma już wątpliwości, że olej rzepakowy nierafinowany to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Na pozór jego zakup to nic skomplikowanego – w końcu znaleźć go można w większości sklepów ekologicznych, spożywczych, a nawet w supermarketach. Jeśli jednak chcemy w pełni cieszyć się właściwościami zdrowotnymi oleju rzepakowego, warto zatroszczyć się o to, aby nabyć produkt jak najwyższej jakości. Tylko kupując go w sprawdzonym i zaufanym miejscu, będziemy mieć pewność, że zadziała dokładnie tak, jak tego oczekujemy.
Myślisz o zakupie oleju rzepakowego? Możesz go nabyć na naszej stronie! Dostępne oleje wytwarzane są w naszej olejarni według tradycyjnej, sprawdzonej przez lata receptury, i to zawsze bezpośrednio przed ich wysyłką do klienta. Stanowią one produkty w stu procentach naturalne i pozbawione jakichkolwiek konserwantów czy innych dodatków chemicznych, a do ich tłoczenia wykorzystujemy świeże nasiona najlepszego polskiego rzepaku. Krótko mówiąc – nasz olej rzepakowy nierafinowany ma właściwości zdrowotne, jakich ze świecą szukać w innych artykułach i stanowi prawdziwą skarbnicę cennych składników odżywczych. Zapraszamy do zamawiania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.