Tłoczenie oleju rzepakowego na zimno w Olejarni Gaja

Oleje Gaja

Obecnie olej rzepakowy można nabyć w bardzo wielu miejscach – sklepach internetowych, stacjonarnych, supermarketach. Jeśli jednak zależy nam na produkcie naprawdę zdrowym i odznaczającym się najwyższą jakością, zdecydowanie nie powinniśmy kupować pierwszego lepszego, na jaki trafimy. Właściwości oleju rzepakowego zależne są od wielu czynników, a jednym z nich jest to, w jaki sposób powstał. Dlatego w naszej olejarni praktykujemy wyłącznie sprawdzone i wykonywane według tradycyjnej receptury tłoczenie oleju rzepakowego na zimno. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej – zapraszamy do czytania.
Dostępny w naszym sklepie olej powstaje ze świeżych ziaren najlepszego polskiego rzepaku – a dokładnie odmiany bezerukowej. Produkt ten tłoczony jest zawsze na zimno, dzięki czemu olej zachowuje wszystkie obecnie w nasionach składniki odżywcze, takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, K, E i D2 czy fitosterole. Ponadto nie dodajemy do niego również żadnych konserwantów ani innych sztucznych substancji.

Jeśli olej rzepakowy nierafinowany, to tylko z Olejarni Gaja! Oferujemy najwyższej jakości naturalny produkt.

W jaki sposób dokładnie przebiega tłoczenie oleju rzepakowego w naszej olejarni? Jest on wyciskany mechanicznie za pomocą specjalnej służącej do tego celu prasy ślimakowej. Przebiega to w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni, dzięki czemu w gotowy olej stanowi prawdziwą skarbnicę różnego rodzaju składników odżywczych. Ponadto już po wytłoczeniu odstawiany on jest na 24 godziny do chłodni, gdzie zachodzi naturalny proces sedymentacji – wówczas największe pozostałości ziaren opadają na dno pojemnika. Dopiero wtedy olej rozlewany jest do butelek.
Olejarnia Gaja to firma z wieloletnim doświadczeniem, a tłoczenie oleju rzepakowego na zimno przebiega u nas według sprawdzonej, przekazywanej “z dziada pradziada” receptury. Dodatkowo produkt ten wyciskany jest zawsze już po złożeniu na niego zamówienia, dzięki czemu klient otrzymuje od nas świeży olej o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Zapraszamy do składania zamówień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.