Olej rzepakowy a zdrowie – właściwości lecznicze

Oleje tłoczone na zimno Gaja

Nie od dziś wiadomo, że jeśli chcemy być zdrowi i cieszyć się dobrą kondycją, lepiej jest zapobiegać niż później leczyć. A do ważnych elementów profilaktyki należy odżywianie. Dlatego też warto do swojego jadłospisu wprowadzać jak najwięcej pełnowartościowych i bogatych w różnego rodzaju składniki odżywcze produktów – takich jak na przykład olej rzepakowy. Ten zdrowy artykuł zna większość z nas, nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jego spożywanie jest korzystne dla naszego organizmu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wprowadzić go do swojej diety – zapraszamy do przeczytania naszego tekstu!
Olej rzepakowy a zdrowie – na ten temat napisać można naprawdę wiele. Przede wszystkim opisywany tu produkt jest prawdziwą skarbnicą cennych składników odżywczych. Spożywając go regularnie, możemy dostarczyć do swojego organizmu wiele witamin i kwasów tłuszczowych, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. A co za tym idzie, olej rzepakowy pozwala zapobiegać różnego rodzaju schorzeniom, natomiast w razie potrzeby skutecznie wspomaga ich leczenie. Jeden prosty produkt – a tak wiele korzyści!

Jakie cenne składniki odżywcze zawiera olej rzepakowy?

Jakie cenne składniki odżywcze obecne są w oleju rzepakowym? Zawiera on przede wszystkim duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, których ludzki organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie, a które są mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Co ważne, w oleju rzepakowym kwasy te są obecne w najbardziej korzystnej proporcji 2:1. Co więcej, spośród wszystkich olei to rzepakowy wyróżnia się najmniejszą zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych, które należą z kolei do substancji szkodliwych.
Oprócz kwasów tłuszczowych olej rzepakowy zawiera również inne cenne składniki odżywcze. Należą do nich witaminy A, K, E, D2 oraz sterole roślinne. Warto wiedzieć, że łyżka oleju zaspokaja aż 60% dziennego zapotrzebowania na witaminę E u mężczyzn i 70% u kobiet. Z kolei dwie łyżki to ponad 50% dziennego zapotrzebowania na witaminę K. Ponadto obecne są w nim też największe spośród wszystkich olei ilości witaminy A, która stanowi bardzo istotny dla naszego organizmu składnik. Nic więc dziwnego, że w przypadku oleju rzepakowego właściwości lecznicze są naprawdę imponujące!

Komu przede wszystkim można polecić olej rzepakowy? Przy jakich dolegliwościach będzie pomocny?

Olej rzepakowy to produkt, który z czystym sumieniem możemy polecić właściwie każdemu. Istnieją jednak dolegliwości, w przypadku których będzie szczególnie wskazany. Jego spożywanie zalecić można przede wszystkim osobom, które cierpią na miażdżycę i różnego rodzaju choroby serca albo są szczególnie narażone na zapadnięcie na nie. Olej rzepakowy skutecznie obniża poziom “złego” cholesterolu, a także chroni przed cukrzycą i jej powikłaniami. Ponadto będzie on pożyteczny również w przypadku osób mających problemy z układem ruchowym – witamina K jest bardzo pomocna przy profilaktyce i leczeniu osteoporozy.
Oprócz wymienionych powyżej, olej rzepakowy posiada też inne właściwości lecznicze. Polecić go można także osobom, dla których szczególnie ważna jest kondycja intelektualna. Olej dzięki zawartości kwasu DHA bardzo pozytywnie wpływa na pracę mózgu – przyjmowanie go może być pomocne nawet przy zaburzeniach pamięci i chorobie Alzheimera. Co więcej, poprawia on też wzrok, wzmacnia układ immunologiczny i reguluje przemianę materii, dzięki czemu pomaga zachować atrakcyjną sylwetkę. Produkt ten to również doskonały kosmetyk – świetnie poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Krótko mówiąc – niewiele jest właściwie obszarów dotyczących naszego zdrowia, na które nie miałby on dobrego wpływu.

Zależy Ci na pełnowartościowym oleju rzepakowym? Kup go w zaufanym miejscu!

Jak z pewnością sam już się przekonałeś, olej rzepakowy to produkt, który zdecydowanie warto mieć w swojej kuchni. Jeśli jednak zależy Ci na jego wyjątkowych właściwościach leczniczych, powinieneś zaopatrzyć się w artykuł najwyższej jakości i ze sprawdzonego źródła. Do miejsc godnych zaufania z pewnością należy nasz sklep. Tutaj kupisz olej tłoczony bezpośrednio w prowadzonej przez nas olejarni!
W Olejarni Gaja olej rzepakowy wytwarzamy zgodnie ze sprawdzoną, przekazywaną “z dziada pradziada” recepturą. Jest on tłoczony na zimno w specjalnych prasach ślimakowych, i to zawsze tuż przed wysyłką do klienta – możesz więc być pewien, że otrzymasz świeży, zdrowy i pełnowartościowy produkt. Nasz olej rzepakowy to właściwości lecznicze, o jakich Ci się nawet nie śniło! Zapraszamy do składania zamówień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.