Olej słonecznikowy na włosy

Fotografia przedstawiająca pole słoneczników

Olej słonecznikowy w kosmetyce ma szereg różnorodnych zastosowań. Dziś skupimy się jednak wyłącznie na włosach. Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz wykorzystywać olej słonecznikowy w domowej pielęgnacji, aby wzmocnić włosy i dodać im blasku, a także sprawić, że będą wyglądały pięknie i zdrowo niezależnie od pory roku.

Czas na olejowanie!

Olejowanie włosów to czynność polegająca na nakładaniu oleju na całe włosy lub końcówki. Aby czerpać z olejowania jak najwięcej korzyści, czyli wzmocnić włosy i poprawić ich wygląd, warto wybrać taki olej, który zawiera jak najwięcej dobroczynnych składników. Dobrym przykładem jest olej słonecznikowy, zawierający dużą ilość lecytyny, witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Można wyróżnić dwa sposoby olejowania włosów: przed myciem i po myciu. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, możesz nałożyć tyle oleju, ile tylko chcesz. Gdy jednak zdecydujesz się na drugi sposób, wówczas musisz pamiętać, by użyć mniejszej ilości oleju (wystarczy zaledwie kropla) – w przeciwnym razie włosy będą wyglądały nieestetycznie i nieświeżo.
Czy można nakładać olej słonecznikowy na skórę głowy? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak zareaguje Twoja skóra. W niektórych przypadkach olej nakładany na skalp oraz delikatny masaż wykonywany w tym samym czasie mogą przyspieszyć porost włosów, wzmocnić cebulki, a także ułatwić walkę z wypadaniem włosów i łupieżem. Natomiast zdarza się, że olej nakładany tylko na skórę głowy nie daje żadnych rezultatów. Jeśli więc nie zauważyłaś satysfakcjonujących efektów nakładania oleju tylko na skórę głowy, zacznij olejować całe włosy. One z pewnością odwdzięczą Ci się lustrzanym blaskiem oraz pięknym, zdrowym wyglądem!

Olej słonecznikowy – zbawienny dla suchych i zniszczonych włosów

Olej słonecznikowy, który należy do grupy olejów niewnikających, jest szczególnie polecany do włosów zniszczonych i suchych, czyli o wysokiej porowatości. Jeśli jesteś posiadaczką tego typu włosów, możesz nakładać olej słonecznikowy na włosy lub końcówki nawet dwa razy w tygodniu. Przed nałożeniem oleju można delikatnie go podgrzać. Jeśli zdecydujesz się na podgrzewanie, pamiętaj, aby olej był ciepły, a nie gorący. Na jaki czas pozostawić olej słonecznikowy na włosach? Wszystko zależy od tego, jaką ilością wolnego czasu dysponujesz.
Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie oleju na włosach przez całą dobę lub całą noc. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, pozostaw olej przynajmniej na godzinę. Dzięki dużej zawartości dobroczynnych składników już po pierwszym zastosowaniu oleju słonecznikowego będziesz mogła zauważyć różnicę. A wraz z regularnym stosowaniem oleju włosy staną się zdrowe i mocne, doskonale nawilżone, pełne blasku oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Domowa maska odżywcza do włosów zniszczonych

Olej słonecznikowy możesz wykorzystać nie tylko do olejowania włosów, skóry głowy lub końcówek, ale także do wykonania domowych maseczek i odżywek na włosy. Aby wykonać taką odżywczą maskę, wystarczą Ci produkty, które z pewnością znajdziesz w kuchni. Proponowana maska jest przez nas szczególnie polecana do włosów suchych i zniszczonych. W korzystny sposób działa także na włosy przetłuszczające się, ograniczając nadmierne wydzielanie sebum.
Jak zatem przygotować maskę do włosów na bazie oleju słonecznikowego? Do miseczki wlej jedną łyżkę oleju, jedną łyżkę soku z cytryny oraz dwie łyżki śmietany. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i odstaw na chwilę. Następnie przygotowaną maskę starannie nałóż na suche włosy i pozostaw na około pół godziny. Po tym czasie umyj włosy ulubionym szamponem i pozwól im wyschnąć samodzielnie. Regularne stosowanie maski wzmacnia włosy, dodaje im blasku oraz sprawia, że wyglądają pięknie i zdrowo. Oprócz tego olej słonecznikowy zawarty w domowej masce do włosów zapobiega rozdwajaniu i łamliwości oraz ułatwia rozczesywanie i układanie włosów.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem oleju słonecznikowego?

Jak zatem widzisz, olej słonecznikowy w korzystny sposób działa na włosy suche, zniszczone, a także przetłuszczające się. Możesz wykorzystać go do olejowania całych włosów, końcówek, skóry głowy, a także stosować jako składnik naturalnych, odżywczych masek poprawiających wygląd i kondycję włosów albo też zastosować do wykończenia fryzury. Olej słonecznikowy dostarczają różni producenci – na co jednak należy zwrócić uwagę przed zakupem?
Przede wszystkim upewnij się, że olej jest tłoczony na zimno oraz czy wybrany producent współpracuje ze sprawdzonymi, polskimi dostawcami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zakupiony produkt jest w 100% naturalny oraz wyprodukowany ze specjalnie wyselekcjonowanych ziaren pochodzących z czystych, ekologicznych upraw. Istotne jest także opakowanie. Olej słonecznikowy powinien być przechowywany w butelce z ciemnego szkła, chroniącej przed szkodliwym działaniem światła. Rzetelność producenta, przestrzeganie tradycyjnych metod tłoczenia oraz w 100% naturalny skład to gwarancja oleju o najwyższej jakości, który pokochają Twoje włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.