Tłoczenie oleju słonecznikowego w Olejarni Gaja

Naturalny olej słonecznikowy w butelce tłoczony na zimno

Zabieramy Cię w pełną aromatu podróż, podczas której poznasz tajniki tłoczenia oleju słonecznikowego w Olejarni Gaja. Naszej wyprawie towarzyszyć będzie śpiew ptaków, przyjemny szum drzew, odgłosy żab mieszkających w stawie znajdującym się tuż przy olejarni, głęboki, zielony kolor bujnej roślinności oraz delikatny smak pestek słonecznika.

W zgodzie z naturą

Naszą wspólną podróż rozpoczynamy na czystej, ekologicznej uprawie. To właśnie stąd pochodzą starannie wyselekcjonowane nasiona, które regularnie dostarczają nam sprawdzeni, polscy dostawcy. Uprawa w zgodzie z przyrodą jest dla nas niezwykle ważna – pozwala nam czerpać z natury to, co najlepsze, a jednocześnie mieć pewność, że nasiona, jakie otrzymujemy, są prawdziwą skarbnicą cennych składników oraz wyróżniają się wysoką jakością. Do pozyskiwania oleju wykorzystujemy tradycyjną metodę tłoczenia, przekazywaną sobie z pokolenia na pokolenia. Tłoczenie oleju słonecznikowego w tradycyjny sposób pozwala zachować wszystkie wartości odżywcze oraz unikalne właściwości zdrowotne. Dzięki temu nasi klienci mogą w pełni korzystać z dobroczynnego działania oleju słonecznikowego na funkcjonowanie organizmu, samopoczucie i urodę.

Zapraszamy do olejarni w pięknym, rodzinnym ogrodzie

Z czystych, ekologicznych i przyjaznych środowisku upraw przenosimy się do naszego rodzinnego ogrodu z długą historią, który otoczony jest drzewami, bujną roślinnością oraz niewielkim stawem. W otoczeniu szumu liści, pięknych, żywych kolorów, śpiewu ptaków i rechotania żab, samodzielnie tłoczymy oferowane przez nas oleje. Po sprawdzeniu jakości otrzymanych nasion, cierpliwością i oddaniem otaczamy każdy etap procesu tłoczenia. Dzięki temu możemy wydobyć z nasion to, co najcenniejsze i zamknąć w butelkach naturalną świeżość, przyjemny aromat oraz delikatny smak pestek słonecznika. Oleje tłoczone w naszej olejarni to tzw. “Oleje Dziewicze” (Extra Virgin Oils), które poprzez tradycyjną metodą tłoczenia oleju słonecznikowego w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni, zachowują wszystkie dobroczynne składniki oraz niezwykle cenne właściwości lecznicze.

Tradycyjna metoda tłoczenia

Proponowany olej słonecznikowy tłoczony na zimno jest pozyskiwany w wyniku procesów mechanicznych – wyciskania i wygniatania za pomocą prasy ślimakowej. Jest to metoda wykorzystywana w naszej olejarni od wielu lat. Tłoczenie oleju słonecznikowego przeprowadzamy w niskiej temperaturze, poniżej 40 stopni. Jest to proces jednostopniowy, zatem nasiona są poddawane prasie tylko jeden raz. Aby utrzymać optymalną temperaturę, która wpływa na jakość otrzymanego oleju (temperatura nasion nie powinna przekroczyć 35-37 stopni), niezbędne jest właściwe ustawienie obrotów maszyny. Olej, który uzyskaliśmy poprzez tradycyjną metodę tłoczenia, odstawiamy następnie na około 24 godziny do chłodni, gdzie zachodzi naturalny proces sedymentacji, czyli tzw. “odpoczynku”. Po zakończeniu tego kontrolowanego przez naturę procesu, przelewamy olej do ciemnych butelek. Co z tzw. makuchami stanowiącymi produkt uboczny tłoczenia? Powstałe wytłoki są wykorzystywane jako pełnowartościowa pasza dla zwierząt hodowlanych. W ten sposób natura zatacza kolejne koło.

Naturalny, czysty i świeży olej słonecznikowy

Tłoczenie oleju słonecznikowego według tradycyjnej metody pozwala nam zachować wszystkie wartości odżywcze i zdrowotne znajdujące się w ziarnach słonecznika. Po zakończeniu procesu tłoczenia nie poddajemy oleju żadnym dodatkowym zabiegom, nie dodajemy do niego konserwantów oraz innych substancji chemicznych. Uzyskany olej jest więc nieoczyszczony, nierafinowany oraz w 100% naturalny. Zachwyca delikatnym smakiem pestek słonecznika, pięknym kolorem oraz przyjemnym aromatem. W tym miejscu, a więc w samym centrum ogrodu wypełnionego śpiewem ptaków kończymy naszą wspólną przygodę. Nasze oleje nie będą na Ciebie czekać. Zamiast długiego przechowywania, wolimy tłoczyć je na świeżo, dopiero po Twoim zamówieniu. Jeśli więc zatęsknisz za tym naturalnym, smakiem i zapachem, zapragniesz wesprzeć organizm lub poprawić kondycję włosów, skóry i paznokci w zgodzie z naturą – poinformuj nas o tym, a my przygotujemy dla Ciebie najwyższej jakości olej słonecznikowy, który oczaruje Cię świeżością i unikalnymi właściwościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.