Olej z czarnuszki na pasożyty

Materiałowy woreczek z zawartością nasion do produkcji oleju

Pasożyty to jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych, który dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Zakażenia pasożytnicze są odpowiedzialne za wiele różnego rodzaju dolegliwości, takich jak wysypki, astma, podatność na infekcje, bóle brzucha i nie tylko. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważnym, a jednocześnie częstym problemem są pasożyty. Zdarza się, że przez lata leczymy się na różnego rodzaju schorzenia i poddajemy skomplikowanej diagnostyce, a tymczasem przyczyna kłopotów ze zdrowiem jest banalna i bardzo prosta do usunięcia. Dlatego obecność pasożytów w organizmie to kwestia, której zdecydowanie nie wolno lekceważyć.
Na rynku dostępnych jest wiele środków farmakologicznych służących do zwalczania pasożytów. Zanim jednak sięgniemy po lekarstwa, warto wypróbować mniej inwazyjne i łagodniejsze dla organizmu metody. Jedną z nich jest na przykład czarnuszka, którą na pasożyty stosuje się z powodzeniem od wielu lat. Dlaczego jest ona tak skuteczna? Wszystkiego na ten temat dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Dlaczego olej z czarnuszki jest skuteczny w zwalczaniu pasożytów?

Czarnuszka to roślina z rodziny jaskrowatych, która pochodzi z Azji. Inaczej jest ona nazywana czarnym kminkiem. Charakteryzuje się łodygą o długości od 10 do 40 cm, podwójnie pierzastosiecznymi liściami o równowąskich nitkowatych odcinkach, a także dość dużymi kwiatami o różnokolorowym ubarwieniu. Pod względem zdrowotnym najbardziej interesujące są jednak nasiona czarnuszki, które słyną z licznych właściwości leczniczych. Jeżeli chodzi o odrobaczanie, skuteczne są zarówno one same, jak i wyciskany z nich olej. Stosowanie oleju z czarnuszki na robaki zaleca się m.in. w przypadku takich pasożytów, jak tasiemiec czy owsiki.
Skuteczność nasion i oleju z czarnuszki w zwalczaniu pasożytów została potwierdzona wieloma badaniami naukowymi. M.in. w 2005 roku naukowcy tureccy stwierdzili, że środek ten niszczy zarówno dorosłe osobniki owsików, jak i ich jaja. Natomiast naukowcy egipscy zbadali, że olej z czarnuszki działa na pasożyty nawet skuteczniej niż zachwalany wcześniej olej z czosnku. Oprócz najpowszechniej występujących pasożytów jest on skuteczny również w przypadku tych rzadziej atakujących, takich jak włosień kręty czy choroby o nazwie blastocystoza.

W jaki sposób przeprowadzić kurację przeciw pasożytom za pomocą oleju z czarnuszki?

W jaki sposób przeprowadzić kurację czarnuszką na pasożyty, aby była ona jak najbardziej skuteczna? Istnieje na to kilka sposobów. Jeden z nich to przyjmowanie zmielonych nasion czarnuszki przed jedzeniem – zaleca się, aby spożywać każdorazowo łyżeczkę tego produktu i popijać go letnią wodą. W przypadku dzieci zmielone nasiona można połączyć z miodem, który również jest bardzo wartościowym produktem pod względem zdrowotnym, a jednocześnie poprawia smak całej mieszanki. Zaleca się, aby taką kurację odrobaczającą w przypadku dzieci przeprowadzać przynajmniej 1-2 razy w roku – jest to istotne zwłaszcza wówczas, jeśli w domu przebywają psy lub koty. Właściwości odrobaczające ma również olej wyciśnięty z nasion czarnuszki – powinien on być jednak świeży i dobrej jakości. Znaczenie ma również to, aby środek ten był przechowywany w ciemnej butelce – i to nie dłużej niż przez 3 miesiące po otwarciu.
Zaleca się również stosowanie czarnuszki na pasożyty skóry i włosów – takie jak wszawica oraz świerzb. W jaki sposób w tym przypadku przeprowadzić kurację? Szklankę drobno zmielonych nasion z czarnuszki powinno wymieszać się ze szklanką octu jabłkowego, odstawić na 10 minut, a następnie przecedzić przez ścierkę. Pozostałe po przecedzeniu nasiona należy wystawić na słońce. Gdy już otrzymamy suchą i gęstą pastę, należy posmarować nią zaatakowane przez pasożyty partie skóry i włosów, suszyć te miejsca przez kwadrans, a następnie pozostawić mieszankę na skórze na ok. 4 godziny. Po upływie tego czasu powinno się dokładnie spłukać pastę czystą wodą.

Olej z czarnuszki – w jakich jeszcze sytuacjach może być pomocny?

Jeśli jednak myślisz, że nasiona i olej z czarnuszki to środek tylko na pasożyty, to jesteś w błędzie. Produkty te posiadają również cały szereg innych właściwości leczniczych. Nasiona czarnuszki zawierają cenne składniki odżywcze, takie jak flawonoidy i saponiny, alkaloidy, różnorodne kwasy tłuszczowe (m.in. linolowy, alfa-linolenowy) oraz witaminy i minerały. Dzięki temu wpływają pozytywnie m.in. na układ pokarmowy, układ krążenia, a także wzmacniają odporność.
Po olej z czarnuszki powinny sięgnąć szczególnie osoby narażone na pewne konkretne schorzenia. Będzie ona pomocna m.in. dla tych, którzy mają skłonności do kamicy nerek – a to dlatego, że czarnuszka obniża stężenie szczawianów w moczu, a co za tym idzie, redukuje ryzyko wytrącania się kamieni. Co więcej, nasiona i olej z tej rośliny mają nawet działanie… antynowotworowe. Ponadto wspomagają one również leczenie różnego rodzaju problemów skórnych, takich jak AZS, łuszczyca, trądzik, grzybica, a także poparzenia słoneczne.

Myślisz o tym, by zacząć stosować nasiona lub olej z czarnuszki na pasożyty? Zamów go w zaufanym źródle!

Przekonaliśmy Cię i myślisz o tym, aby zacząć stosować czarnuszkę na pasożyty? To doskonały pomysł! Pamiętaj jednak, żeby środki zrobione na jej bazie były skuteczne, powinieneś zamówić je w zaufanym miejscu. Olej i nasiona z czarnuszki można kupić w wielu źródłach – aptekach, sklepach zielarskich, a nawet supermarketach. Jednak nie wszystkie te produkty odznaczają się tak samo wysoką jakością. Niektóre sklepy nie przechowują ich na przykład w odpowiedni sposób albo robią to zbyt długo. Jeśli więc zależy Ci na zakupie naprawdę świeżego oleju lub nasion z czarnuszki – zachęcamy Cię do zamówienia ich w naszej olejarni.
W naszym sklepie oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości i pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Dostępny u nas olej z czarnuszki jest tłoczony na zimno w naszej olejarni z wykorzystaniem metody, którą stosujemy już od lat – i to zawsze bezpośrednio przed wysyłką do klienta. Zapewniamy, że nie dodajemy do niego żadnych sztucznych substancji ani konserwantów. Jeśli więc chcesz kupić olej z czarnuszki na pasożyty – koniecznie powinieneś zamówić go właśnie w naszym sklepie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.