Olej z wiesiołka na włosy

olejowanie włosów

Każdy człowiek marzy o pięknych i zdrowych włosach, które z łatwością można ułożyć w ciekawą i zadbaną fryzurę. Jednak wiele osób boryka się z rzadkimi włosami, pozbawionymi gęstości i objętości. Problem ten dotyczy głównie kobiet, których pasma są często osłabione na skutek wykonywania zabiegów chemicznych, takich jak regularne farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie lub trwała ondulacja.
W sytuacji, gdy zauważamy, że nasze włosy wymagają regeneracji i odbudowy rozpoczynamy nasze poszukiwania kosmetyków z bogatym składem, zawierającym witaminy i olejki odżywcze, które poprawią kondycję pasm i przywrócą im zdrowy wygląd. Jednak często zabiegi pielęgnacyjne nie przynoszą zadowalających efektów. W takich sytuacjach warto sięgnąć po naturalne suplementy.  Wśród nich olej z wiesiołka na włosy jest świetnym rozwiązaniem.

 

Naturalny olej z wiesiołka na włosy, tłoczony na zimno - Olejarnia Gaja

Najczęstsze problemy z włosami

Człowiek traci około 50-100 włosów dziennie. Jednak często zdarza się, że podczas mycia lub rozczesywania zauważamy ich znacznie więcej, a na głowie pojawiają się przerzedzone miejsca. Takie sytuacje są oznaką wzmożonego wypadania włosów. Jednak przed każdym zabiegiem regenerującym warto poznać przyczynę tego stanu rzeczy.
Przyczyn problemów wypadających włosów może być kilka, lecz często ich znalezienie bywa problematyczne i wymaga cierpliwości. Najpopularniejszą z nich jest zdecydowanie niezdrowa dieta, uboga w składniki odżywcze i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Równie częstą przyczyną jest ciągłe stosowanie silnych produktów kosmetycznych oraz poddawanie się zabiegom chemicznym i termicznym. Im więcej sztucznych odżywek i szamponów używamy, tym więcej przynoszą szkody niż pożytku. Niestety w reklamach widzimy zdrowe i piękne włosy, a w rzeczywistości na dłuższą metę reklamowane kosmetyki obciążają pasma i nie są dobre dla skóry głowy. Ponadto nadmierne wypadanie włosów może być związane z obciążeniem genetycznym, zaburzeniami na tle hormonalnym, a także ze względu na naturalne procesy starzenia.
Wypadające włosy często obniżają pewność siebie i są powodem kompleksów, szczególnie gdy problem dotyczy kobiet. Z tego względu nie powinniśmy się poddawać, a poszukać odpowiednich rozwiązań, które pozwolą zlikwidować nadmierne wypadanie włosów, odbudowują pasma, a dodatkowo przyspieszają porost nowych kosmyków. Jednym z nich jest zastosowanie oleju z wiesiołka.

Dlaczego olej z wiesiołka jest polecany na problemy z włosami?

Olej z wiesiołka zawiera w swoim składzie kwasy tłuszczowe GLA. Właśnie z tego względu ma tak dużą moc pielęgnacyjną i regenerującą nasze włosy. Olej jest bowiem stanie zahamować nadmierne wypadanie pasm, jednocześnie wspomagając ich wzrost. Ponadto składniki oleju z wiesiołka są niezbędne do prawidłowego rozwoju i utrzymania zdrowych cebulek włosowych. Choć zbawienny wpływ na wypadanie włosów to nie wszystkie zalety oleju.
Obecność kwasów GLA oraz pozostałych kwasów tłuszczowych zapobiega również nadmiernemu przesuszaniu się włosów. Efektem jest poprawia ich strukturę i wygładza ich powierzchnię. Dzięki temu włosy stają się miękkie w dotyku i odzyskują zdrowy, naturalny blask. Stosując suplement w postaci oleju z wiesiołka w codziennej diecie możemy również poprawić miękkość i elastyczność pasm, a także zmniejszyć ich kruchość. Tą właściwość z pewnością docenią osoby borykające się z rozdwojonymi końcówkami. Ponadto produkt ten pomaga włosom znacznie szybciej rosnąć, gdyż zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia kosmyków i skóry głowy, dzięki czemu zmniejsza przetłuszczanie się włosów szczególnie przy nasadzie jednocześnie regulując pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo stosowanie oleju z wiesiołka zapobiega powstawaniu chorób skóry, takie jak łuszczyca i łupież.

Stosowanie oleju z wiesiołka na włosy

Stosowanie oleju z wiesiołka na włosy i skórę głowy ma zbawienny wpływ na poprawienie ich kondycji. Można go wykorzystać zarówno poprzez dołączenie do ulubionych maseczek lub zastosować w metodzie olejowania. Jest ona teraz jedną z najpopularniejszych form zabiegów pielęgnacyjnych, które doskonale poprawiają stan włosów, o czym szczególnie przekonują znane włosomaniaczki.
Jednym ze sprawdzonych domowych sposobów na stosowanie oleju z wiesiołka na włosy jest przygotowanie maski na noc. Wystarczą 2-3 łyżki oleju, w zależności od długości pasm i staranne wtarcie zarówno w kosmyki, jak i skórę głowy. Efekty olejowania są widoczne już po 2-3 tygodnia regularnego stosowania. Dla wzmocnienia rezultatów warto stosować olej z wiesiołka również wewnętrznie spożywając 1 łyżeczkę dziennie. Możesz go pić lub dodać do ulubionych sałatek, białego sera lub innych potraw.
Olej z wiesiołka możesz również stosować w formie płukanki, która doskonale nawilży włosy. Co, więcej zabezpieczy je przed uszkodzeniami powstającymi na skutek niekorzystnego działania czynników atmosferycznych. W celu zrobienia płukanki wystarczy wymieszać 1 łyżkę siemienia lnianego, 2 szklankę wody oraz 1 łyżeczkę oleju z wiesiołka. Taką miksturę należy zastosować jako ostatnie płukanie włosów. Na zmianę możesz również wykorzystać płukankę z dodatkiem miodu zamiast siemienia lnianego. 2 łyżki naturalnego miodu rozpuścić w 2 szklankach przegotowanej wody z dodatkiem 1 łyżki oleju z wiesiołka i również wykorzystać do ostatniego płukania włosów po myciu. Takie działanie pozostawi kosmyki miękkie, błyszczące i odpowiednio nawilżone.

Wybierz naturalną suplementację

Podsumowując olej z wiesiołka na włosy to niezwykle skuteczny sposób na poprawę ich kondycji i skóry głowy. Doskonale radzi sobie z występującymi problemami i ze względu na swoje właściwości idealnie odżywia i wzmacnia strukturę włosów. Regularna suplementacja olejem z wiesiołka z pewnością przywróci Twojej fryzurze zdrowy i piękny wygląd. Ciesz się już dziś sprężystymi, pełnymi objętości włosami i domkniętymi łuskami zapewniającymi niesamowitą gładkość. Naturalny olej z wiesiołka z pewnością pozwoli uzyskać wspaniałe rezultaty w mgnieniu oka!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *