Olej kokosowy na włosy

Olej kokosowy GAJA

Zdrowe, błyszczące włosy są bez wątpienia wizytówką każdej kobiety. Zdarza się jednak, że klasyczne produkty cenionych producentów nie wystarczają, aby uzyskać efekt pięknych i zadbanych włosów. W ciągu kilku lat zarówno kobiety, jak i mężczyźni przekonali się do stosowania naturalnych kosmetyków, wyróżniających się wysoką zawartością witamin, a także troską o środowisko. Jednym z produktów wartych uwagi jest olej kokosowy na włosy. Wykazuje właściwości przeciwgrzybicze, może stać się alternatywą dla drogich środków nawilżających. Mimo że stanowi źródło witamin, może okazać się szkodliwym produktem kosmetycznym dla niektórych rodzajów włosów. Sprawdź, kiedy warto stosować olej kokosowy na włosy i jakie korzyści z tego płyną.

Jakie oleje do włosów wysokoporowatych?

Dobór odpowiednich produktów do olejowania może się okazać nie lada wyzwaniem. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest określenie porowatości włosów, czyli naturalnego stopnia rozchylenia łusek włosa, na które można w znacznym stopniu wpłynąć, stosując odpowiednio dobrane produkty. Wyróżnia się trzy typy porowatości włosów – nisko-, średnio- oraz wysokoporowate. Jeśli po wykonaniu testów bądź przeprowadzeniu skrupulatnej analizy wynik wskazuje, że posiadasz włosy wysokoporowate, warto zastanowić się zarówno nad olejami wielonienasyconymi, zawierającymi kwasy tłuszczowe Omega-6 oraz Omega-3, jak i jednonienasyconymi z kwasami Omega-9. Ten typ włosów wymaga szczególnej uwagi. Dzięki systematycznemu olejowaniu masz możliwość poprawy ich kondycji. Odpowiednie oraz regularne olejowanie może w pozytywny sposób wpłynąć na łamliwość, suchość oraz nawilżenie. Oleje wielonienasycone to przede wszystkim wyciągi z orzechów włoskich, pestek winogron, czarnuszki, konopi, nasion chia czy pestek słonecznika. Ciekawą propozycją jest również olej z nasion bawełny zawierający znaczną ilość kwasów tłuszczowych. Oleje jednonienasycone to natomiast  m.in. wyciągi z awokado, orzechów laskowych, makadamii czy słodkich migdałów. To także popularne oleje arganowe czy jojoba.

Korzyści płynące ze stosowania oleju kokosowego na włosy

Olej kokosowy do włosów pozyskiwany z miąższu orzechów palmy kokosowej jest dostępny w dwóch wariantach – nierafinowany oraz rafinowany. Pierwszy z nich, tłoczony na zimno, wyróżnia się gęstą, białą masą oraz wysoką zawartością składników odżywczych, takich jak kwasy tłuszczowe, witaminy A, B, C, kwas foliowy, żelazo, potas, magnez, cynk, fosfor oraz wapń. Z pewnością zastanawiasz się teraz, jakie korzyści płyną ze stosowania oleju kokosowego na włosy. Naturalny produkt kosmetyczny wyróżnia się mnogością zalet. Przede wszystkim głęboko nawilża oraz odżywia strukturę włosa. Znacznie wzmacnia cebulki, dzięki czemu nie trzeba martwić się o nadmiernie wypadające włosy. Redukuje rozdwajanie się końcówek oraz chroni przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Oprócz tego wygładza włosy oraz przywraca ich naturalny blask. Stanowi również doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z nadmiernym łupieżem. Produkt wyróżnia się również działaniem antybakteryjnym oraz przeciwgrzybiczym, stanowi naturalny sposób na złagodzenie stanów zapalnych. Nierafinowany olej kokosowy do włosów również znacznie wpływa na kondycję skóry i paznokci. 

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Poszukujesz kilku prostych wskazówek, które odpowiedzą na pytanie, jak stosować olej kokosowy na włosy? Przede wszystkim należy pamiętać, że ten naturalny produkt kosmetyczny najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów niskoporowatych. Nie trzeba go jednak wykluczać podczas pielęgnacji włosów wysokoporowatych. Najważniejsze, aby pielęgnację rozpocząć od krótkich zabiegów, czyli małej ilości oleju kokosowego oraz krótkiego czasu wchłaniania go przez włosy. Przed pierwszą próbą warto również sprawdzić, czy na skórze nie pojawia się reakcja alergiczna. Olej dostępny jest w każdym sklepie kosmetycznym w formie maski bądź czystego, naturalnego produktu do stosowania w ramach odżywki. Jak zatem olejować włosy olejem kokosowym? To bardzo proste. Produkt najlepiej stosować na suche bądź lekko wilgotne włosy. Nierafinowany olej kokosowy należy wetrzeć, a następnie nałożyć foliowy czepek oraz owinąć go ręcznikiem. Zawijając nawilżone włosy, masz pewność, że substancje odżywcze wnikną w strukturę włosa. Produkt należy pozostawić na minimum godzinę, a następnie umyć głowę. Olej kokosowy można również pozostawić bez spłukania, jednak należy pamiętać o nałożeniu minimalnej ilości, aby nie przeciążać włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.