Jak zażywać olej konopny?

Olej konopny

Życie w nieustannym biegu, pogoń za sukcesem zawodowym przy równoczesnym poświęceniu się rodzinie wiąże się często z nadwyrężeniem organizmu, a co za tym idzie pojawieniem się licznych dolegliwości związanych nie tylko z układem pokarmowym, ale również hormonalnym czy sercowo-naczyniowym. Bardzo często po zauważeniu pierwszych oznak nieprawidłowej pracy organizmu zgłaszamy się do lekarza, który po szybkim postawieniu diagnozy przypisuje listę leków. Aby uniknąć problemów zdrowotnych i poprawić ogólne samopoczucie, warto zastanowić się nad uzupełnieniem codziennej diety o olej konopny. To innowacyjne rozwiązanie stanowi źródło niezbędnych do codziennego funkcjonowania witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Sprawdź sam, jak zażywać olej i dlaczego warto go przyjmować.

Właściwości lecznicze oleju konopnego

W ciągu kilku lat olej konopny zyskał niemałe grono zwolenników i nic w tym dziwnego. Niezwykłe właściwości lecznicze, wysoka zawartość witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych, a przede wszystkim naturalność to zdecydowanie gratka dla każdego fana produktów prozdrowotnych, wspomagających codzienne funkcjonowanie. Wysuwającymi się na pierwszy plan zaletami oleju konopnego są kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz Omega-6, których brak w codziennej diecie może skutkować pojawieniem się licznych dolegliwości oraz chorób. Dodatkowo olej zawiera także kwas alfa-linolenowy, odpowiedzialny za tworzenie się błony neuronowej mózgu, będącej niezbędnym elementem w procesie przechowywania informacji w pamięci. Naturalny olej z konopi siewnej to tzw. bomba witaminowa, gdyż zawiera liczne przeciwutleniacze oraz aminokwasy. W jego składzie znajduje się witamina A wpływająca na wygląd skóry, paznokci i włosów, witamina B odpowiedzialna za poprawne funkcjonowanie układu nerwowego oraz dobry nastrój czy witamina D zapobiegająca udarom, zawałom serca czy wahaniom cholesterolu. Oprócz tego produkt zawiera witaminę K i E. W składzie oleju można znaleźć również cenne minerały, tj.  magnez, wapń, żelazo, potas, fosfor oraz cynk. Nie można także zapomnieć o beta-karotenie chroniącym przed działaniem promieni UV.

Olej konopny – kiedy i jak stosować?

Zastanawiasz się, kiedy i jak stosować olej konopny? Naturalny produkt stanowi doskonałe uzupełnienie diety zarówno dla osób borykających się z licznymi dolegliwościami czy schorzeniami, jak i osób zdrowych. Regularne spożywanie oleju z konopi siewnej nie tylko wzmacnia organizm, ale także oczyszcza go z toksyn, pobudzając układ moczowy. Szereg jego właściwości leczniczych pozytywnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego, zapobiegając zatorom, występującym w naczyniach krwionośnych oraz usprawniając przepływ krwi i zmniejszając stężenie lipidów. Oprócz tego stanowi także doskonałą alternatywę dla klasycznych produktów przeciwbólowych oraz chroni przed pojawieniem się chorób nowotworowych. Produkt jest świetnym rozwiązaniem, aby wzmocnić florę jelitową po kuracji antybiotykowej nieuzupełnionej o probiotyki. Olej konopny jest także ciekawą propozycją dla kobiet borykających się z niezwykle intensywnym napięciem miesiączkowym. Dzięki zawartości kwasu gamma-linolenowemu produkt odpowiada za łagodzenie wspomnianego napięcia miesiączkowego, a także odpowiednią regulację poziomu cholesterolu we krwi. Stosowanie oleju jest również zalecane osobom zmagającym się z bezsennością oraz borykającym się z problemami na tle nerwowym. Sprawdzi się także wśród pacjentów w grupie ryzyka nowotworowego, gdyż dzięki zawartości chlorofilu zapobiega powstawaniu kolejnych tkanek nowotworowych.

Jak zażywać olej konopny?

Znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Jak pić olej konopny?” może być bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, decydując się na olej z konopi siewnej, jest stężenie kannabidiolu w jednej kropli. Na rynku suplement diety jest dostępny w fiolkach o stężeniu 4%, 5%, 10%, 15% bądź 30%. Dawkowanie oleju konopnego to w rzeczywistości kwestia indywidualna, zależna od zapotrzebowania, jednak rozpoczynając swoją przygodę z produktem, warto przyjmować małe dawki, a kolejne stopniowo zwiększać. Kluczową kwestią jest obserwacja reakcji organizmu na zażyty suplement diety. Warto również dostosować dawkę oleju konopnego do stopnia występowania dolegliwości tudzież schorzeń. W przypadku występowania bólów mięśni oraz stawów zaleca się stosowanie oleju od 2,5 mg do nawet 25 mg codziennie przez co najmniej 25 dni. W celach ustabilizowania organizmu należy regularnie przyjmować od dwóch do trzech kropli suplementu o stężeniu 4% bądź 5%. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.