Ostropest plamisty – gdzie kupić?

Olej z ostropestu plamistego GAJA

Ostropest plamisty zwany także mlecznym ostem, świętym ostem bądź ostem św. Marii jest najchętniej stosowaną rośliną leczniczą. Wyróżnia się przede wszystkim działaniem antyhepatotoksycznym, czyli zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby, nie dopuszczając do jej powierzchni jakichkolwiek toksyn. Oprócz tego roślina łagodzi stres oksydacyjny. Wszystkie niezwykłe właściwości lecznicze ostropestu plamistego zawdzięcza się przede wszystkim sylimarynie, która stabilizuje błony komórkowe występujące w wątrobie. Dzięki temu pobudza także zdolności regeneracyjne narządu. Roślinę przede wszystkim można spotkać w krajach charakteryzujących się klimatem śródziemnomorskim oraz w niektórych krajach Azji np. w Pakistanie czy Indiach. W Polsce ostropest plamisty jest natomiast zdecydowanie rośliną uprawną, o charakterystycznych, białych plamach, znajdujących się na liściach łodygi. W poniższym artykule odpowiemy, jak działa oraz gdzie kupić ostropest, oraz jaka jest aktualna cena za nasiona ostropestu plamistego.

Właściwości ostropestu plamistego

Wysuwającą się na pierwszy plan właściwością ostropestu plamistego jest duża skuteczność w leczeniu chorób wątroby. Roślina nie tylko chroni narząd przed szkodliwym działaniem toksyn, ale także pobudza do ciągłej regeneracji. Bardzo często wykorzystuje się ją także w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, WZW B oraz WZW C. Ponadto ostropest plamisty zapobiega marskości i stłuszczeniu wątroby. Znacznie hamuje powstawanie wolnych rodników, jest jednym z najlepszych, naturalnych środków stosowanych w celu odtrucia organizmu. Jest to spowodowane m.in. przyspieszeniem usuwania toksycznych dla organizmu substancji. Ostropest plamisty może być także stosowany przez pacjentów oddziałów gastrologicznych mających problemy z prawidłowym trawieniem, wzdęciami, odbijaniem, a nawet krwawieniem z jelita grubego. Nie można także zapomnieć, że roślina zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych oraz pozytywnie wpływa na obniżenie cholesterolu we krwi. Warto zaznaczyć, że ostropest doskonale wpływa na działanie układu krwionośnego, wzmacniając naczynia włosowate oraz pomagając utrzymać prawidłowe stężenie glukozy we krwi.

Działanie ostropestu plamistego

Wspomnieliśmy wcześniej, że ostropest plamisty zawiera przede wszystkim sylimarynę, czyli kompleks związków o znaczącym działaniu antyoksydacyjnym oraz przeciwzapalnym, dzięki czemu roślina wyróżnia się prozdrowotnym działaniem na ludzki organizm. Przede wszystkim redukuje występowanie wolnych rodników tlenowych. Wykazuje również silne działanie przeciwzapalne oraz działanie rozkurczowe, dzięki czemu może być stosowana przez kobiety borykające się z silnym napięciem przedmiesiączkowym. Dodatkowo w  znaczny sposób obniża poziom cholesterolu we krwi oraz działa żółciopędnie. Hamuje również zmiany miażdżycowe i chroni przed występowaniem piasku oraz kamieni nerkowych. Oprócz wspomnianej wcześniej redukcji ryzyka wystąpienia marskości wątroby bądź innych schorzeń wątroby ostropest plamisty wpływa na zahamowanie podziału komórek nowotworowych, dzięki czemu może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w grupie ryzyka. Dodatkowym atutem produktu, który może przekonać wielu zwolenników naturalnych rozwiązań, jest pozytywny wpływ na jakość stanu cery.

Gdzie kupić ostropest plamisty?

Z pewnością zastanawiasz się teraz, gdzie kupić ostropest plamisty? Otóż roślinę można nabyć zarówno w zielarskich sklepach stacjonarnych, jak i aptekach. Warto rozważyć także opcję zakupów online z przesyłką do domu. Cena za 1 kg ziarna ostropestu plamistego zazwyczaj waha się między 13 a 15 zł, co zależy m.in. od miejsca zakupu, wielkości opakowania oraz wybranego rodzaju – nasiona, kapsułki bądź olej. Proponujemy również odwiedzenie sklepu internetowego Olejarnia Gaja, gdzie znajdziesz szeroki wybór naturalnych olejów oraz ziaren, które można stosować jako uzupełnienie codziennej diety. Oferowane produkty zostały przygotowane w specjalnych warunkach, gwarantując najwyższą jakość oraz pozwalając zachować niezwykłe właściwości lecznicze. Z pewnością każdy, kto chce zadbać o swój organizm od wewnątrz, powinien sięgnąć po ostropest plamisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.