Olejowanie włosów niskoporowatych. Ten produkt odmieni Twoją pielęgnację!

olejowanie włosów

Każdy, kto ma włosy niskoporowate, zapewne nieraz usłyszał stwierdzenie: „Nie musisz robić nic, by były one ładne!”. Jednak jak się okazuje, takie przypuszczenia są często mylne. Posiadaczki tzw. niskoporów dobrze wiedzą, że włosy nie zawsze pięknie się prezentują i często brakuje im objętości od nasady. Poza tym łatwo można je przeciążyć, sprawiając, że będą wyglądać na przetłuszczone. Jak zatem podchodzić do ich pielęgnacji? Jaki olej na niskoporowate włosy sprawdzi się najlepiej? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Włosy niskoporowate – czym olejować?

Zanim odpowiemy na to pytanie, określmy dokładnie, czym są włosy niskoporowate. To nic innego jak kosmyki, których łuski ściśle przylegają do kory włosa, wyglądając przy tym zdrowo i lśniąco. Ponadto nie wchłaniają szybko wilgoci z otoczenia, tak jak robią to włosy średnio- czy wysokoporowate. To, czym szczególnie wyróżniają się niskopory, to fakt, że zazwyczaj są one proste, a co za tym idzie – oporne na stylizację. Minusami tego typu kosmyków są zdecydowanie: brak objętości, strączkowanie i szybsze przetłuszczanie się. Jaki olej na niskoporowate włosy będzie zatem najlepszy? Przede wszystkim musi być:

  • łagodny,
  • nieobciążający,
  • odbijający kosmyki od nasady – istotna kwestia, jeśli decydujemy się na nałożenie produktu na skórę głowy.

Jaki wybrać do tego olej?

Wszystkie właściwości, o których mowa, kryje w sobie olej kokosowy. To idealny produkt, który wręcz odmieni Twoją pielęgnację włosów! W jaki sposób z niego korzystać, by dawał najlepsze rezultaty? Do wyboru mamy dwie metody.

 

Naturalny olej kokosowy tłoczony na zimno - Olejarnia Gaja
Naturalny olej kokosowy – Olejarnia Gaja

 

Włosy niskoporowate – olejowanie włosów na sucho

  • Wydobądź produkt ze słoiczka – w temperaturze pokojowej naturalny olej kokosowy ma postać stałą, dlatego aby zmienić jego konsystencję w płynną, konieczne będzie rozgrzanie porcji w dłoniach lub stopienie w kąpieli wodnej.
  • Nałóż olej na suche włosy, zaczynając od końców i wykonując ruchy stopniowo w górę, ku skórze głowy. Możesz nałożyć niewielką ilość oleju na skalp, aby odbić kosmyki od nasady.
  • Pozostaw produkt na włosach min. przez 30 minut lub nawet na całą noc.
  • Do zmycia oleju użyj oczyszczającego szamponu (możesz wykonać mycie dwukrotnie, zwłaszcza jeśli produkt został zastosowany na skórze głowy).

Włosy niskoporowate – olejowanie włosów na mokro

  • Zwilż włosy wodą i nałóż olej kokosowy na końcówki włosów.
  • Pozostaw na kilka minut, a następnie zmyj za pomocą ulubionego szamponu. Po umyciu nałóż odżywkę.
  • Opcjonalnie możesz zemulgować produkt odżywką, nakładając ją bezpośrednio na włosy pokryte olejem, a później zmywając wszystko szamponem.

Zawarte w oleju kokosowym witaminy – A, E i te z grupy B – oraz pierwiastki (wapń, żelazo, fosfor i inne) przyczyniają się do odbudowy zniszczonych końców, a także pozytywnie działają na skórę głowy, odbijając jednocześnie włosy od nasady. Olej kokosowy nakładany regularnie na niskoporowate włosy dogłębnie je odżywi, sprawiając, że będą wyglądać jeszcze lepiej niż dotychczas!

Pielęgnacja włosów niskoporowatych z pozoru może wydawać się łatwa, jednak posiadaczki tego typu kosmyków doskonale wiedzą, z jakimi problemami mierzą się na co dzień. Jeśli jesteś jedną z nich, a do tej pory nie stosowałaś domowego zabiegu, jakim jest olejowanie – czas najwyższy to zmienić. Twoje włosy podziękują Ci za tak dogłębną pielęgnację, odwdzięczając się blaskiem i objętością. Gdzie kupić tego typu produkty? Oczywiście u nas! Ekologiczne oleje, w tym olej na włosy niskoporowate czekają!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *