Oczyszczanie organizmu z toksyn – niezwykłe właściwości płukania ust olejem słonecznikowym

Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie toksyn, których skupiska znajdują się zarówno w pożywieniu, skażonym środowisku oraz całym otoczeniu. Systematycznie zatruwamy swój organizm, który nie jest w stanie wydalić tylu toksyn, ile jest mu dostarczane. Wzrost szkodliwych substancji w organizmie, stanowi przyczynę złego samopoczucia, obniżonej odporności oraz może prowadzić do wielu chorób. Jedynym sposobem by przeciwdziałać zatruciu organizmu jest systematyczna detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu z szkodliwych substancji.

Olej słonecznikowy GAJA
Olej słonecznikowy GAJA

Jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania organizmu jest prosta i sprawdzona metoda płukania ust olejem słonecznikowym, która przynosi zaskakujące rezultaty. Badania naukowe potwierdzają, iż istnieje silny związek pomiędzy zdrowiem jamy ustnej a chorobami ogólnoustrojowymi. Praktyka płukania ust olejem pozwala przeciwdziałać oraz wyleczyć wiele z nich.

 W jaki sposób płukanie ust olejem słonecznikowym oczyszcza organizm z toksyn?

Tak jak oczy są zwierciadłem duszy, tak jama ustna jest zwierciadłem ciała. Prawie wszystkie choroby zaczynają się od jamy ustnej, która wraz z jamą nosową stanowią kanały wejściowe do wnętrza naszego ciała. To przez nie docierają do organizmu rozmaite gatunki bakterii, wirusów i grzybów, które oddziałują na ogólny stan zdrowia. Jeżeli szkodliwe mikroorganizmy przedostaną się do krwi, mogą wywołać infekcje ogólnoustrojowe, przewlekły stan zapalny, co z kolei może doprowadzić do wielu dolegliwości zdrowotnych.

Podczas ssania olej wchłania toksyny nagromadzone w jamie ustnej i pozwala na ich skuteczne usuwanie z organizmu. Dzięki temu, przywrócona zostaje równowaga biochemiczna ciała, co umożliwia organizmowi powrót do zdrowia.

Dzięki tej prostej metodzie można całkowicie wyleczyć wiele schorzeń w sposób naturalny, bez konieczności zażywania leków, które zwykle wywołują szkodliwe efekty uboczne.

Na jakie dolegliwości pomaga ssanie oleju?

Metoda płukania ust olejem okazała się skuteczna w przypadku wielu schorzeń. Są to m .in.:

 • bóle różnych części ciała, szyi i głowy
 • alergie i choroby układu oddechowego (astma, zapalenie oskrzeli, problemy z zatokami, infekcje gardła)
 • problemy skórne (egzema, trądzik, łuszczyca, grzybica)
 • choroby układu pokarmowego i zaburzenia żołądkowo-jelitowe
 • dolegliwości związane z nerkami i układem moczowym
 • choroby układu krwionośnego (chroniczna anemia, zapalenie żył, miażdżyca)
 • artretyzm i bóle stawów
 • kobiece problemy hormonalne
 • choroby jamy ustnej i dziąseł

Metoda jest także bardzo skuteczna w utrzymaniu higieny jamy ustnej, gdyż hamuje wzrost bakterii oraz korzystnie na sam stan uzębienia – wzmacnia słabe zęby i poprawia ich koloryt oraz likwiduje krwawienia dziąseł. Konsystencja oleju utrudnia bakteriom przyleganie do zębów, a co za tym idzie formowania się płytki nazębnej. Płukanie ust olejem pomieszanym ze śliną działa antybakteryjnie. Połączenie oleju z alkaliami zawartymi w ślinie (takimi jak wodorowęglan) powoduje proces produkcji substancji zmydlającej (tzw. zjawisko saponifikacji), którego efektem jest to oczyszczające działanie oleju.

Płukanie ust olejem oczyszcza oraz działa antybakteryjnie. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna.

Olej słonecznikowy GAJA
Olej słonecznikowy GAJA

Metoda ssania oleju w praktyce

Weź do ust 1-2 łyżeczki oleju słonecznikowego i płucz nim całą jamę ustną. Oleju nie powinno być zbyt dużo, gdyż należy jeszcze uwzględnić wydzielającą się ślinę. Ssąc olej przepłukuj nim zęby, dziąsła oraz wszystkie zakamarki jamy ustnej. Zabieg ssania powinien trwać 15-20 minut. Ślina powstała podczas płukania, łączy się z olejem, emulgując go – objawia się to mlecznobiałym zabarwieniem oleju. Pamiętaj, aby po zakończeniu płukania wypluć olej – nigdy nie połykaj oleju, gdyż zawiera on wchłonięte podczas płukania toksyny, bakterie i zarazki. Następnie przepłucz usta oraz napij się wody. Ssanie oleju można wykonywać o dowolnej porze dnia. Ważne aby czynność tą wykonywać przynajmniej raz dziennie. Najlepiej rozpocząć stosowanie metody rano, na czczo, gdyż ilość bakterii największa jest przed posiłkiem, najmniejsza po posiłku. Ponadto, płukanie ust po jedzeniu u wielu osób może powodować mdłości. Przed płukaniem zaleca się napić niewielką ilość wody gdyż organizm musi być odpowiednio nawodniony by wytwarzać ślinę.

W przypadku infekcji jamy ustnej lub poważnego problemu zdrowotnego możesz ssać olej częściej 2-3 razy dziennie. Metodę tą można również stosować u dzieci powyżej 5 roku życia. Dawkę należy dopasować do wieku dziecka (średnio ok. 1 łyżeczki). Czas trwania to ok. 3-5 minut.

Jaki wybrać najlepszy olej słonecznikowy?

Aby olej słonecznikowy był pełnowartościowy i zawierał wszystkie składniki odżywcze decydujące o jego właściwościach zdrowotnych, olej musi być przede wszystkim:

 • świeży
 • tłoczony na zimno
 • nierafinowany – proces rafinacji pozbawia olej wszystkich cennych właściwości, jak również powoduje że nienasycone kwasy tłuszczowe przekształcają się w syntetyczne tłuszcze trans, mające bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie
 • nieoczyszczony – dzięki temu olej zachowuje wszystkie znajdujące się w ziarnach składniki odżywcze
 • przechowywany w lodówce (koniecznie w temp. 5-10 st.C)
 • sprzedawany w ciemnej butelce, chroniącej przed promieniami UV

Technologia tłoczenia na zimno (do 40°C) oraz przechowywania i dystrybucji gwarantuje najwyższą jakość oleju oraz zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pamiętajmy, iż tylko świeży i nieutleniony olej słonecznikowy przechowywany w warunkach chłodniczych posiada właściwości zdrowotne.

Olej słonecznikowy GAJA

Najlepszej jakości olej słonecznikowy – tłoczony zawsze na świeżo – kupisz w naszej,  małej, rodzinnej olejarni GAJA. Zapraszamy! https://olejarnia-gaja.pl/pl/p/Olej-slonecznikowy/40

3 thoughts on “Oczyszczanie organizmu z toksyn – niezwykłe właściwości płukania ust olejem słonecznikowym”

 1. Witam.Jestem mamą ,która karmi pieciomiesieczne dziecko piersią.Czy mogę stosować ten olej słonecznikowy w czasie karmienia…? Nie wpłynie to na pokarm?

  1. Witam Panią, olej słonecznikowy jest produktem w 100% naturalnym, nierafinowanym i bezpiecznym dla zdrowia – także dzieci. Prawdą jest że niektórych olejów, nawet tych tłoczonych na zimno, nie powinno się stosować podczas ciąży, karmienia oraz u dzieci poniżej 1 roku – dotyczy to jednak olejów z czarnuszki i ostropestu (ze względu na silne działanie antyoksydacyjne, oczyszczające oraz intensywny smak, mogący wpłynąć na smak pokarmu). Tak więc olej słonecznikowy może Pani bez obaw stosować podczas karmienia.
   Polecam Pani także włączenie do diety oleju lnianego – stanowi on najbogatsze źródło, bardzo dobrze przyswajalnych kwasów Omega-3. Olej lniany zaleca się przyjmować kobietom już od początku ciąży oraz przez cały okres karmienia piersią -kiedy to wzrasta zapotrzebowanie na kwasy Omega-3. Kwasy te wspierają prawidłowy rozwój mózgu, układu nerwowego oraz narządu wzroku, zarówno w okresie prenatalnym jak i w pierwszych latach życia. Warto go włączyć do codziennej diety zarówno mamy jaki dziecka – jest w 100% bezpieczny. Życzę dużo zdrowia dla Pani i Maluszka,
   Pozdrawiam,

 2. Czy dobrze mnie Pani zrozumiała? Nie chodzi mi o używane oleju słonecznikowego do celow spozywczych ale o oczyszczanie organizmu czy mogę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *