Jaki olej pić na zaparcia?

kobieta trzymająca się za bolący brzuch

Nieprzyjemne objawy ze strony układu trawiennego, takie jak ból brzucha, trudności podczas wypróżniania bądź w ogóle zatrzymanie tego procesu – tym charakteryzują się, niestety dobrze wszystkim znane, zaparcia. Stanowią zbiór czynników, przez które zablokowane zostaje prawidłowe funkcjonowanie organizmu, prowadząc do negatywnego wpływu na zdrowie. Kiedy zaczniemy dostrzegać pierwsze symptomy, nie należy ich lekceważyć, a od razu sięgnąć po sprawdzone produkty, najlepiej te w 100% naturalne. Pomocne okazują się tutaj oleje. Jakie? Podpowiadamy!

Na skróty

Jaki olej na zaparcia będzie skuteczny?

Radzenie sobie z zaparciami poprzez stosowanie olejów naturalnych może okazać się zbawienne w skutkach, a przy tym być pomocne ogólnie dla naszego całego organizmu. Oto lista produktów, które pozwolą Ci pozbyć się uciążliwych zaparć.

  • Olej z czarnuszki

Olej pozyskiwany z nasion czarnuszki wykazuje pozytywne działanie poprzez przyspieszenie przemiany materii – wpływa więc na szybsze trawienie, a także na jego prawidłowy proces. Stosując olej z czarnuszki na zaparcia, wpłyniesz też na zwalczanie bakterii Helicobacter pylori, która przyczynia się do powstawania wrzodów żołądka.

  • Olej lniany

Sięgając po olej lniany na zaparcia, zapewniasz sobie odpowiednią dawkę błonnika, który to doskonale sprawdza się jako naturalny lek na problemy z wypróżnianiem. Wpływa na lepszy przepływ niestrawionego pokarmu przez jelita, formując jego właściwą konsystencję.

  • Olej rzepakowy

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale olej rzepakowy na zaparcia jest naprawdę skuteczny! Jako że stanowi najczęściej wybierany produkt do smażenia, z pewnością masz go w swojej kuchni. Niewielka ilość przyczyni się do natłuszczenia jelit, a w konsekwencji ułatwi wypróżnienie.

  • Olej kokosowy

Olej kokosowy na zaparcia także sprawdzi się znakomicie.  Działa przeczyszczająco, zatem niewielka dawka będzie skuteczna w celu pozbycia się niestrawionych resztek pokarmu.

Olej rzepakowy

Oleje tłoczone na zimno własnej produkcji

Dowiedz się więcej

Jak stosować olej na zaparcia? Dawkowanie, ilość

Kiedy zauważymy pierwsze objawy mogące wskazywać na zaparcia, należy działać od razu – nie zaleca się czekania, aż faktyczny problem z wypróżnieniem nasili się do maksimum. Niezależnie od tego, na jaki olej na zaparcia się zdecydujemy, ważne będzie przestrzegać ilości:

  • olej z czarnuszki: 1 łyżka stołowa dziennie, dodana np. do posiłku,
  • olej lniany: 1 do 2 łyżek stołowych dziennie na czczo,
  • olej rzepakowy: 1 lub 2 łyżki stołowe na dzień, przyjmowane przed posiłkiem,
  • olej kokosowy: do 45 ml jednorazowo – taka dawka wykaże działanie przeczyszczające.

Walka z zaparciami może być naprawdę uciążliwa. Jednak mając pod ręką naturalne produkty, możemy w krótkim czasie cieszyć się powrotem do zdrowia. Dbajmy o nie najlepiej, jak tylko potrafimy – sięgając po wyroby prosto z natury, z pewnością będziemy dobrze zaopiekowani.

One thought on “Jaki olej pić na zaparcia?”

  1. Bardzo dobre. W czasie poszukiwania w sieci potrzebnych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę ,by się wypowiadać na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Czuję, że chyba powinienem podziękować tu za Twoje działania. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i regularnie wpadał, żeby poczytać nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *