Letnia pielęgnacja z olejem arganowym

aplikacja naturalnego olejku tłoczonego na zimno - Olejarnia Gaja

W pielęgnacji letniej, przy wysokich temperaturach i większym nasłonecznieniu, dobrze sprawdzają się nietłuste oleje kosmetyczne. Do takich zalicza się olej arganowy – produkt o stosunkowo lekkiej konsystencji, z wysoką zawartością witaminy E, która działa jako przeciwutleniacz i pomaga chronić skórę oraz włosy. Chcesz wiedzieć więcej o zaletach tego naturalnego kosmetyku? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Olej arganowy – pochodzenie

Olej arganowy jest jednym z najpopularniejszych olejów kosmetycznych ze względu na swoje pozytywne oddziaływanie na skórę, włosy i paznokcie. Pochodzi z Maroka – wytwarza się go z surowych orzechów drzewa arganowego, które rośnie tylko w Afryce południowo-zachodniej. W związku z ograniczonym miejscem występowania drzew pozyskiwany z nich olej jest niezwykle cenny. Nazywany bywa płynnym złotem Maroka.

Właściwości kosmetycznego oleju arganowego

Wyciąg z drzewa arganowego doskonale:

  • odżywia – jest bogaty w składniki takie jak kwas oleinowy i kwas linolowy,
  • chroni przed uszkodzeniem skóry spowodowanym przez czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV,
  • zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wolnych rodników – dzięki zawartości witaminy E oraz polifenoli,
  • regeneruje oraz łagodzi podrażnienia (np. po opalaniu),
  • wspomaga proces gojenia się drobnych ran na skórze.

Ponadto olej arganowy może być korzystny w przypadku blizn i rozstępów. Regularne stosowanie go na obszary z tego typu niedoskonałościami może pomóc w ich wygładzeniu oraz zmniejszeniu widoczności. Jak widać, stosując naturalne oleje kosmetyczne, można zyskać naprawdę wiele.

Olej arganowy
Oleje kosmetyczne – Olejarnia Gaja

Olej arganowy – idealny na letnie dni

Ze względu na wspomniane wyżej właściwości olej arganowy jest bardzo dobrym kosmetykiem na lato. Wysokie temperatury oraz nasłonecznienie w tym okresie mogą powodować przesuszenie naskórka. Naturalny olej będzie więc idealnym środkiem na tego typu problemy, a przy tym jego zaleta, jaką jest lekkość konsystencji, przyczynia się do niepozostawiania tłustego filmu.

Choć olej wspomaga ochronę przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym, to warto jednak pamiętać, że sam w sobie nie zastąpi odpowiednich preparatów przeciwsłonecznych. Należy nadal stosować kremy z filtrem UV, a marokański specyfik może być jedynie dodatkowym elementem w pielęgnacji skóry czy włosów w okresie letnim.

Po naturalny olej warto sięgnąć też, gdy nasza skóra już została podrażniona przez słońce. Ten arganowy ma właściwości łagodzące podrażnienia, dzięki czemu może zmniejszyć zaczerwienienie i pieczenie skóry po opalaniu.

Skóra, włosy i paznokcie – zadbaj o nie z olejem arganowym

Olej arganowy warto wykorzystywać do pielęgnacji skóry, ale nie tylko. Idealnie nadaje się także do włosów – może je ochronić, wzmocnić, a także zapobiec ich łamaniu czy wysuszeniu. Warto włączyć go też do pielęgnacji słabych, łamliwych paznokci. Olej może być używany jako samodzielny kosmetyk, ale sprawdza się także w ramach dodatku do innych produktów – kremów, masek do włosów etc.

Płynne złoto Maroka to olej, który warto wykorzystywać w pielęgnacyjnej rutynie przez cały rok. Teraz gdy za oknem panuje słoneczna pogoda, szczególnie dobrze jest sięgnąć po ten cenny produkt, ponieważ pozwoli Ci odżywić i zregenerować skórę oraz wygładzić włosy. Pamiętaj, by wybierać oleje wyłącznie od sprawdzonych producentów. Masz już taki w swojej kosmetyczce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *