Oczyszczanie organizmu – płukanie ust olejem lnianym

Olej lniany nierafinowany, 100% naturalny

Zastanawiasz się, jak w naturalny sposób oczyścić swój organizm z toksyn, które gromadzą się wskutek różnego rodzaju zaburzeń? A może chcesz wzmocnić swoją odporność? Odpowiedzią na te problemy i dolegliwości jest jeden, w 100% naturalny produkt… to oczywiście nic innego jak olej z nasion lnu! Dlaczego płukanie ust olejem lnianym jest polecane do oczyszczania organizmu? Gdzie najlepiej kupować i jak stosować olej lniany, aby osiągnąć najlepsze efekty? Ten wpis rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości dot. tego produktu – nie zwlekaj, czas na lekturę!

Na skróty

Dlaczego olej lniany jest dobry do oczyszczania organizmu?

Olej lniany jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, regulujących, a nawet przeciwnowotworowych. Warto jednak wiedzieć, że doskonale sprawdzi się w przypadku oczyszczania organizmu z wszelkich zalegających toksyn, które mogą prowadzić do rozwoju wielu chorób. W jaki sposób olej lniany wykazuje działanie oczyszczające? Dzieje się to poprzez usprawnienie metabolizmu, tj. przyspieszenie trawienia, co więcej – olej wpływa na regulację pracy całego układu trawiennego. Regularne przyjmowanie w celu oczyszczenia organizmu będzie miało pozytywne skutki także w postaci redukcji masy ciała, co jest bezpośrednio związane z procesem trawienia przyjmowanych pokarmów.

Olej lniany. Jak go stosować?

Kwestia oczyszczania to jedno, ale ważne jest przestrzeganie zasad przyjmowania produktu, aby mieć pewność, że zadziała on na organizm właściwie. Zatem jak stosować olej lniany leczniczo?

1. Płukanie ust olejem lnianym

Olej lniany nadaje się jako wyrób do ssania/płukania ust – badania dowodzą, że usunięcie bakterii zgromadzonych w jamie ustnej ma przełożenie na oczyszczenie całego organizmu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to właśnie ten obszar, a dokładniej jego stan, odpowiada za powstawanie wielu chorób czy schorzeń. Płukanie ust olejem lnianym, który posiada właściwości oczyszczające, może zatem przyczynić się do lepszego funkcjonowania różnych układów.

Jak płukać jamę ustną olejem lnianym? Nabierz ilość ok. 1 łyżki stołowej, a następnie płucz usta przez kilka/kilkanaście minut. Czynność powtarzaj raz dziennie, po szczotkowaniu zębów. Na samym końcu przepłucz jamę ustną wodą.

Płukanie ust olejem lnianym, olej lniany nierafinowany, 100% naturalny

Olej lniany nierafinowany, 100% naturalny

Dowiedz się więcej

2. Tradycyjne przyjmowanie oleju

Tradycyjne = poprzez spożywanie bezpośrednio z łyżeczki. Należy tutaj przestrzegać proporcji, tj. nie przekraczać dziennej, zalecanej dawki. Optymalną ilością będzie 15 ml, czyli mniej więcej jedna łyżka stołowa. Ale kiedy pić olej lniany? Rano czy wieczorem? W celu oczyszczania organizmu dobrze jest przyjmować go na czczo, czyli bezpośrednio po przebudzeniu.

3. Dodawanie oleju do innych produktów

Nie każdy przepada za smakiem oraz konsystencją oleju – chcąc jednak wpłynąć na oczyszczenie organizmu, można dodać wyrób do dobrze nam znanych i lubianych potraw, np. sałatek. Ważne jest, aby nie poddawać go obróbce termicznej, ponieważ nie jest to olej do smażenia.

Nie wiesz, gdzie najlepiej kupić olej lniany? Wyłącznie u nas! Zyskasz pewność, że jest on tłoczony na świeżo, tuż przed wysłaniem, co dodatkowo będzie dowodzić o jego najlepszej jakości. Możesz sięgnąć po osobny produkt bądź nabyć cały zestaw olejów do oczyszczania organizmu, w którego składzie znajdziesz olej lniany, z ostropestu, ze słonecznika, a także ostropest w formie mielonej.

Oczyszczające działanie drogocennego oleju lnianego zostało docenione przez wiele osób – teraz czas na Ciebie. Nie ma lepszej pory roku na zadbanie o swój organizm niż wiosna. Rozkwitaj wraz z przyrodą, sięgając po znakomite, naturalne wyroby z Olejarni Gaja!