Olej lniany w ciąży – dlaczego jest tak ważny?

Olej lniany nierafinowany, 100% naturalny

Zdrowie dziecka jest podstawowym pragnieniem i celem każdego rodzica, a zwłaszcza przyszłej mamy. W czasie ciąży kobiety powinny uzupełniać niedobory składników odżywczych, dzięki którym nie tylko sam proces będzie dla nich o wiele łatwiejszy, ale także sam poród i późniejszy połóg. Dodatkowo zadbają w ten sposób także o rozwój swojego dziecka. Olej lniany w ciąży to jeden z produktów, który będzie niezwykle przydatny w jej trakcie. Poznaj jego właściwości oraz wpływ na organizm mamy i dziecka!

Olej lniany w ciąży - Olejarnia Gaja

Olej lniany a ciąża

Olej lniany z powodzeniem można profilaktycznie stosować w czasie ciąży. Będzie on miał niezwykle prozdrowotny wpływ, głównie dzięki obecności kwasów omega-3, na które znacznie w tym czasie zwiększa się zapotrzebowanie. Dlatego też kobiety często wybierają właśnie olej lniany, gdyż jest on ich bogatym źródłem. Dieta przyszłej mamy bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 m.in. pozwala w delikatny i nieinwazyjny sposób walczyć z nieprzyjemnymi zaparciami, wspomaga odporność, zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu oraz wystąpienia stanu przedrzucawkowego. Co więcej uznaje się, że nagły spadek kwasów tłuszczowych omega-3 (w wyniku zwiększonego zapotrzebowania na nie przez płód) jest główną przyczyną wystąpienia u matek depresji poporodowych, Ich uzupełnienie pozwoli w dużej mierze na uniknięcie tego stanu. Kwasy omega-3 ponadto przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dziecka.

Kwasy omega-3 i ich wpływ na rozwój dziecka

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega–3 są nieodzownym składnikiem stymulującym prawidłowy rozwój dzieci. Kwasy tłuszczowe mają m.in. wielki wpływ na zwiększenie poziomu inteligencji dziecka, jego zdolności postrzegania oraz wspomagają łagodzić zaburzenia nastroju. Ponadto biorą udział w rozwoju mózgu, centralnego układu nerwowego, serca oraz funkcji psychomotorycznych. Należy zwrócić również uwagę na fakt, że formują siatkówkę oka, dbają o ostrość wzroku oraz m.in. ochraniają przed alergią, czy astmą. Na koniec warto podkreślić, że kwasy tłuszczowe mają też nieoceniony wpływ na życie wcześniaków. Jednym z najważniejszych zagrożeń, które towarzyszą w początkowych dniach jest ostra niewydolność oddechowa, która najczęściej spowodowana jest niedoborem surfaktantu. Kwasy omega-3 wpływają na wzrost syntezy surfaktantu, dzięki czemu obniżają ryzyko śmierci. Co więcej, ostatnie badania dowodzą, że także występowanie u dzieci ADHD jest w głównej mierze połączone z niedoborem właśnie kwasów omega-3 w czasie ciąży. Warto wiedzieć, że w życiu płodowym jedynym źródłem kwasów omega-3, które są niezbędne do właściwego rozwoju jest matka dziecka. To samo ma miejsce także po porodzie, gdyż matka przekazuje je dziecku w wyniku karmienia piersią. Teraz już wiesz, dlaczego regularne spożycie oleju lnianego w ciąży jest tak istotne?

Naturalny olej lniany w ciąży, budwigowy tłoczony na zimno - Olejarnia Gaja

Będziesz mamą? Pij olej lniany na zdrowie!

Olej lniany tłoczony na zimno to najbogatsze roślinne źródło kwasów omega-3. Powinien zajmować szczególnie ważne miejsce w diecie przyszłej mamy. Zastanawiasz się, jak go stosować? Najlepiej w ilości jednej, maksymalnie dwóch łyżek każdego dnia. Oczywistym jest fakt, że decydujące znaczenie ma regularne przyjmowanie. Systematyczne spożywanie pozwoli w pełni korzystać z jego dobrodziejstw. Tylko i wyłącznie dzięki temu można będzie uzyskać wspaniałe efekty w niespodziewanie krótkim czasie. Olej lniany odznacza się naprawdę sporą skutecznością, więc aż żal z niej nie skorzystać. Jesteś przyszłą mamą? Pij olej lniany na zdrowie i ciesz się spokojną ciążą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *