Olej z wiesiołka – jak przyjmować?

Olej z wiesiołka nierafinowany, 100% naturalny

Olej z wiesiołka znalazł swoje stałe miejsce w wielu polskich domach. Ten znakomity, naturalny produkt okazuje się zbawieniem na wiele dolegliwości skórnych czy tych związanych z gospodarką hormonalną, zwłaszcza u kobiet. Chcesz mieć pewność, że zastosujesz go zgodnie z zaleceniami? Jak stosować olej z wiesiołka? Przeczytaj ten wpis – odpowiadamy na 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących oleju z wiesiołka!

Na skróty

Olej z wiesiołka – jak go przyjmować?

Możliwości jest wiele, a sposób przyjmowania zależy przede wszystkim od dolegliwości, z jaką się zmagasz. Jak stosować olej z wiesiołka?

  • Jeśli dotyczą Cię problemy skórne, dobrym rozwiązaniem będzie dodanie kilku kropel oleju z wiesiołka do kremu bądź też nałożenie go na twarz solo.

Istnieje oczywiście możliwość bezpośredniego przyjmowania tego produktu. Jak pić olej z wiesiołka?

  • Bezpośrednio ze szklanego opakowania, choć zaleca się przestrzegania jego dziennej porcji, do czego jeszcze wrócimy. Jeśli chcemy mieć pewność, że nie przekroczymy konkretnej dawki, lepiej będzie wyznaczać ilość za pomocą łyżeczki/miarki.
  • Choć nie ma prostszego sposobu na przyjmowanie oleju z wiesiołka niż picie, to jednak nie wszystkie osoby przepadają za jego smakiem. W takim przypadku zamiast aplikacji doustnej można wykorzystać olej jako dodatek do codziennych dań.

Kiedy i jak długo pić olej z wiesiołka?

Najlepszą porą na przyjmowanie oleju z wiesiołka jest poranek, kiedy żołądek nie przyjął jeszcze żadnych pokarmów. Picie produktu na czczo będzie zbawienne dla naszego organizmu. A czy po olej wiesiołkowy można sięgać bez końca? Nie jest to wskazane – dobrze będzie odstawić go po kilku miesiącach (np. 3 lub 4) bądź też po roku stosowania. Działając w ten sposób, nie doprowadzimy do zbyt intensywnego oddziaływania zawartych w nim kwasów GLA na jakikolwiek układ.

Olej z wiesiołka – dawkowanie

Dawkowanie oleju z wiesiołka będzie różnić się w zależności od płci, wieku czy problemów, z jakimi zmaga się dana osoba. Istnieją pewne zalecenia, których warto się trzymać, aby nie przekroczyć dziennej dawki.

  • Dorośli: 1 łyżeczka dziennie, czyli ok. 5 ml. Na początku warto zacząć od mniejszych porcji, np. pół łyżeczki, by stopniowo przyzwyczajać się do smaku oleju.
  • Dzieci powyżej 3 lat: ½ łyżeczki dziennie, postępując na początku analogicznie jak w przypadku porcji dla dorosłych (zacząć np. od 1 ml). Nie stosować u dzieci poniżej 3 r.ż.
Olej z wiesiołka, jak przyjmować - Olejarnia Gaja

Olej z wiesiołka naturalny – produkcja własna

Dowiedz się więcej

Zbawienny olej z wiesiołka. Na co pomaga?

Kiedy znana jest już ilość, jaką powinniśmy przyjmować, a także sposób podawania, przyjrzyjmy się szerzej zastosowaniu oleju z wiesiołka. Na co się sprawdzi? Będzie znakomity w przypadku wystąpienia zmian trądzikowych oraz łuszczycowych, doskonale odnajdzie się też w roli produktu na bóle reumatyczne czy jako naturalny suplement diety na odchudzanie.

Olej z wiesiołka – efekty

Regularne stosowanie oleju wiesiołkowego może:

  • dać rezultaty w postaci lepszego funkcjonowania komórek skóry,
  • przyczynić się do zredukowania objawów PMS u kobiet,
  • wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu, a w konsekwencji umożliwić zgubienie nadprogramowych kilogramów.

O tym, kiedy sięgnąć po olej z wiesiołka, nie powinny decydować zaostrzone stany zapalne organizmu bądź skóry – wówczas produkt nie będzie mógł już zadziałać prewencyjnie. Najlepiej zatem wdrożyć go do swojej codziennej suplementacji bez konkretnego objawu, aby mógł wykazać swoje działanie przeciwnowotworowe czy też przeciwzapalne. Nie odkładaj zdrowia na później. Zakup butelkę oleju z wiesiołka w Olejarni Gaja i już teraz zadbaj o siebie w naturalny sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *