10 zastosowań olejów w kosmetyce – cz. 1. Pielęgnacja twarzy

pielęgnacja skóry olejem naturalnym

Oleje naturalne, powszechnie znane ze swoich właściwości zdrowotnych, są także doceniane i stosowane w kosmetyce. Doskonale odnajdują się w pielęgnacji skóry twarzy, ciała, jak również włosów. Ale w jaki sposób używać olejów, a do tego po jakie konkretnie wyroby sięgać, aby zauważyć rezultaty? Poznaj 10 zastosowań olejów w kosmetyce – w 1 części skupimy się na tych przydatnych w pielęgnacji twarzy. Zaczynajmy!

Na skróty

Oleje w pielęgnacji twarzy

  • Olej jako serum dwufazowe – w połączeniu z kwasem hialuronowym

Aby otrzymać naturalne serum do twarzy, wystarczy połączyć czysty kwas hialuronowy z olejem, np. rokitnikowym, który jest polecany do cery dojrzałej, a także trądzikowej. Poza tym dobrą opcją będzie zestawienie kwasu hialuronowego z olejem z wiesiołka, odpowiedzialnym za walkę z przesuszeniem. Natłuszcza on skórę i przyczynia się do zatrzymywania wody w jej głębszych warstwach.

  • Dodatek do kremu do twarzy

Dodatkowe właściwości natłuszczające zawsze pozytywnie wpłyną na cerę, niezależnie od jej typu! Dodaj zatem do swojego ulubionego kremu kilka kropel oleju, np. arganowego, który jest bogaty w witaminę E, a także cenne kwasy omega-6. Twoja skóra zyska nie tylko ujędrnienie, ale również blask, którego z pewnością potrzebuje.

  • Olej zamiast kremu

Uwaga! O ile olej dobrze sprawdzi się używany zamiast kremu, o tyle nie należy całkowicie zastępować nim tego kosmetyku – zbyt duża ilość może prowadzić do zapychania się porów, a stąd już krótka droga do powstawania niedoskonałości. Olej może być używany zamiast kremu jedynie w drodze wyjątku bądź jednorazowo w dniach, kiedy potrzebujemy silnego natłuszczenia.

Oleje do pielęgnacji twarzy - Olej z rokitnika

Sprawdź nasze oleje naturalne kosmetyczne

Zobacz już teraz

  • Dodatek do maseczek do twarzy w proszku

Oleje świetnie sprawdzają się jako składnik maseczek w proszku, które wymagają aktywacji przy pomocy wody. Otrzymaną w ten sposób miksturę wzbogać olejem konopnym bądź tym z opuncji figowej, aby wzmocnić działanie maseczki. Dobrze sprawdzi się także olej ze słodkich migdałów, ponieważ nie zostawi na skórze tłustej warstwy po zmyciu produktu.

  • Demakijaż (metoda OCM)

OCM, czyli Oil Cleansing Method, polega na używaniu oleju jako substancji rozpuszczającej znajdujący się na skórze makijaż. W tym celu świetne będą oleje: kokosowy, a także migdałowy oraz arganowy – dobrze radzą sobie one nawet z wodoorporną maskarą. Pamiętaj, żeby po oczyszczaniu skóry tłusta warstwa była dobrze zmyta. W ten sposób nie doprowadzi do blokowania porów.

Oto przykładowe zastosowania olejów w pielęgnacji twarzy – mamy nadzieję, że wypróbujesz choć jedną metodę i zadbasz o swoją skórę w najlepszy, czyli naturalny sposób. Koniecznie sprawdź drugą część naszego wpisu, w której skupiliśmy się na olejach w kontekście dbania o ciało oraz włosy. Jeszcze większa dawka wiedzy gwarantowana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *