Masaż Gua Sha – czym jest i jakie oleje do niego wykorzystać?

masaż twarzy kamieniem gua sha - Olejarnia Gaja

Dbanie o urodę to nie wymysł współczesnego świata – w końcu już tysiące lat temu stosowano wiele naturalnych produktów w celu ochrony skóry, poprawy jej wyglądu oraz zachowania młodości na długo. Nie inaczej jest obecnie, choć zdążyliśmy zmodyfikować składy produktów pielęgnacyjnych, ale nie wszystkie! Wciąż chętnie sięga się po to, co płynie prosto z natury – i tym sposobem popularności od setek lat nie tracą oleje. Są one przydatne jako produkty solo, ale mogą być też pomocnikami w wielu zabiegach. Jednym z nich jest masaż Gua Sha. Co to jest, jakie efekty daje i dlaczego wymaga on zastosowania oleju? Tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie!

Czym jest masaż Gua Sha?

Czym właściwie jest to tajemnicze określenie Gua Sha? Dokładne tłumaczenie tych członów to Gua – pocieranie, Sha – czerwona wysypka. Ale wysypka nie jest dokładnie tym, czego się spodziewacie. Gua Sha to określenie kamienia (płytki), którym wykonuje się powtarzalne ruchy na twarzy, stąd też wziął się cały termin – „masaż Gua Sha”. Najczęściej wykonana jest ona z jadeitu, choć można też spotkać wersje kwarcowe. Płytka ta ma nieregularną formę, która jest jednak odpowiednio dopasowana do kształtu twarzy, a zwłaszcza żuchwy. Przeprowadzony za jej pomocą masaż odbywa się na zasadzie pocierania twarzy, skąd może brać się wspomniane zaczerwienienie (wysypka). Żeby jednak złagodzić ten objaw, a także by nieco uprzyjemnić całą czynność, warto zastosować oleje. A co daje masaż Gua Sha? Przede wszystkim poprawia rysy twarzy, redukując zastoje limfy, przyczynia się do wygładzenia skóry, a także po prostu relaksuje!

Jaki olej zastosować?

Oleje od wielu lat były wykorzystywane do masażu ciała, a także twarzy i również w przypadku Gua Sha świetnie się sprawdzają. Warto wykorzystać oleje nieschnące i półschnące – nie wchłaniają się one w skórę twarzy, przez co kamień płynnie po niej sunie. Po jakie oleje zatem sięgnąć?

  • Naturalny olej ze słodkich migdałów – oprócz wykazywania działania odżywczego świetnie sprawdzi się do masażu twarzy, opóźniając procesy starzenia. Ponadto jest naturalnym emolientem, dlatego zapobiega utracie nawilżenia.
  • Olej arganowy – kolejny, naturalny produkt idealny do masażu twarzy. Sprawdzi się przy cerach dojrzałych, gdyż wpływa na elastyczność skóry. Efekt? Wygładzenie i zniwelowanie zmarszczek.
  • Olej słonecznikowy – zawiera w sobie witaminę E, znaną jako witamina młodości. Masaż Gua Sha wykonany z dodatkiem tego oleju pozwoli na dłużej cieszyć się młodą, jędrną skórą!

Regularnie wykonywany masaż Gua Sha może przyczynić się do poprawy rysów twarzy, a wykorzystując do tego odpowiednie oleje, także wpłynąć na jej lepszy stan. Wiecznie młoda cera bez zmarszczek i twarz o pięknym kształcie? Właśnie przedstawiliśmy na nią idealny przepis! Pielęgnacja wzbogacona o masaż Gua Sha będzie przebiegała jeszcze przyjemniej, a efekty z pewnością zadowolą każdą osobę. Ważne! Pamiętajcie o regularności – bez niej nawet najdroższa płytka oraz najwyższej jakości olej nie wpłyną pozytywnie na cerę! Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czegoś więcej, przeczytaj ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *