Jak długo można pić olej z czarnuszki? Odpowiedź Cię zaskoczy!

Nierafinowany olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki jest produktem znanym na szeroką skalę wśród osób, które chętnie sięgają po zdrowe wyroby pochodzące prosto z natury. Nas to wcale nie dziwi, ponieważ jego właściwości są naprawdę cenne, a regularne przyjmowanie wpływa na poprawę samopoczucia, a także kondycję włosów, skóry czy paznokci. Poza tym doskonale reguluje on pracę wielu układów w naszym organizmie. Zastanawiasz się, jak długo może trwać kuracja olejem z czarnuszki? Czy istnieją reguły dotyczące przyjmowania tego produktu? Sprawdź, a z pewnością pozytywnie się zaskoczysz!

Czy olej z czarnuszki jest szkodliwy?

Takie pytanie dość często jest zadawane przez osoby, które po raz pierwszy stykają się z tym produktem. Być może wynika to z intensywnego aromatu, jakim cechuje się czarnuszka siewna. Olej z niej tworzony ma specyficzny, gorzki smak, przez co bywa kojarzony jako niezbyt przyjemny w stosowaniu. Nic bardziej mylnego, a już na pewno mylne są przekonania, że ten wyrób stanowi szkodę dla zdrowia. Oczywiście, istnieje pewna grupa osób, które powinny go unikać – są to m.in. kobiety w ciąży, pacjenci z niskim ciśnieniem oraz zakrzepicą, a także alergicy uczuleni na nasiona czarnuszki. W każdym innym przypadku warto włączyć ten wyrób do swojej diety, aby zobaczyć, że faktycznie potrafi pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu. O właściwościach, jakimi może pochwalić się olej z czarnuszki – nierafinowany, w 100% naturalny, pisaliśmy tutaj. Teraz skupimy się na jego dawkowaniu, a także częstotliwości przyjmowania. A zatem: ile razy dziennie, a do tego przez jaki okres można przyjmować ten wyjątkowy specyfik?

Olej z czarnuszki. Jak długo można go stosować?

Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, przyjmuje się, że kuracja olejem z czarnuszki powinna trwać przez ok. 4 tygodnie – wówczas produkt ma szansę realnie działać na organizm od wewnątrz. Przez ten czas uzupełnia on niedobory makro- i mikroelementów, witamin, a także minerałów. Co jest istotne, nie ma narzuconego terminu, po którym należy odstawić olej z czarnuszki. Świeżo tłoczony, naturalny, jeśli będzie przechowywany w odpowiednich warunkach, może być stosowany aż do samego końca buteleczki. Żadne badania nie wskazują na to, że długotrwałe przyjmowanie tego oleju może być w jakikolwiek szkodliwe dla zdrowia. Jak często po niego sięgać? Optymalna będzie ilość 2 łyżeczek dziennie, np. rano i wieczorem.

Kuracja olejem z czarnuszki olej z czarnuszki olejarnia gaja
Olej z czarnuszki, nierafinowany

Z czym pić olej z czarnuszki, czyli poprawa jego smaku

Wiemy, że dla niektórych aromat oleju z czarnuszki może być zbyt intensywny, a przez to stosowanie go będzie zbyt uciążliwe. Jest jednak na to sposób! Ten naturalny produkt można uzupełnić sokiem z cytryny, miodem bądź sokami owocowymi, np. z malin. Wówczas charakterystyczna goryczka zostanie choć trochę zniwelowana przez zawartość dodatkowych składników. Ta metoda może sprawdzać się w przypadku dzieci, które niechętnie chcą sięgać po zdrowe wyroby. Ważne! Maluchy mogą spożywać olej z czarnuszki po ukończeniu 1 roku życia.

Nowy rok, który rozgościł się u nas już na dobre, to znakomita okazja, by wprowadzić do swojej diety naturalne produkty. Chcesz wpłynąć na swoje lepsze samopoczucie, zadbać o odporność i wiele innych aspektów zdrowotnych? Czas zakupić absolutnie wyjątkowy olej z czarnuszki, by zobaczyć, jak wiele dobrego wniesie on do Twojej codziennej rutyny. Znasz powiedzenie, że nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz? Potraktuj je dosłownie ;)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *