Oleje na alergie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • Olej lniany nierafinowany, 100% naturalny
  Olej lniany nierafinowany, 100% naturalny
  Od: 19.00
  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Olej konopny nierafinowany, 100% naturalny
  Olej konopny nierafinowany, 100% naturalny
  Od: 28.00
  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Olej z czarnuszki nierafinowany, 100% naturalny
  Olej z czarnuszki nierafinowany, 100% naturalny
  Od: 41.00
  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Oleje na alergie

Mianem alergii określa się chorobliwą reakcję organizmu na działanie różnego rodzaju substancji oraz czynników zewnętrznych. Zaliczają się do nich między innymi roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, sierść zwierząt, pierze, wełna czy zarodniki pleśni. Do czynienia możemy mieć z alergią wziewną, pokarmową oraz kontaktową. Najpopularniejszymi objawami alergii są: niedrożność nosa, kichanie, kaszel, łzawienie, swędzenie, pieczenie, przekrwienie oraz zaczerwienienie oczu. Jak radzić sobie z tego typu przykrymi dolegliwościami? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju oleje na alergie dostępne w ofercie naszej Olejarni Gaja.

Najlepszy olejek na alergię, czyli jaki?

Jaki olejek na alergię jest w szczególności godny polecenia? Warto wspomnieć tutaj między innymi o olejku z wiesiołka na alergię. Bardzo dobrze radzi on sobie w walce z wszelkiego rodzaju alergiami skórnymi. Z powodzeniem używają go również osoby borykające się z egzemą, atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą czy trądzikiem. Zawarte w tym olejku na alergię kwasy tłuszczowe odpowiadają za inicjację enzymu, jakim jest delta-6-desaturaza, który wspiera leczenie wymienionych powyżej problemów. Dodatkowo wpływają one na funkcjonowanie membran oraz przestrzeni międzykomórkowych. Co więcej, chronią przed utratą wody przez zewnętrzne warstwy skóry i utrzymują optymalny poziom nawodnienia organizmu. 

W naszym asortymencie znaleźć można także inny, równie skuteczny olejek na alergię, jakim jest olejek z czarnuszki. Jego skuteczność związana jest z tym, że roślina ta dostarcza niezbędnej dawki nienasyconych kwasów tłuszczowych uczestniczących w różnego rodzaju reakcjach chemicznych zachodzących w organizmie. Na ich skutek dochodzi między innymi do tworzenia się kwasu arachidonowego, umożliwiającego syntezę prostaglandyny E1 hamującej uwalnianie się alergicznych substancji oraz stabilizującej funkcjonowanie układu immunologicznego. Po olej z czarnuszki warto sięgnąć między innymi w przypadku kataru siennego, astmy oskrzelowej, zapalenia stawów oraz wyprysków skórnych. Innymi, godnymi polecenia olejkami na alergię dostępnymi w naszym sklepie internetowym są olej konopny oraz olej lniany.