Promocja!

Zestaw olejów na zdrowe serce

49.00 44.00

Produkty w zestawie:

  • olej konopny 100 ml
  • olej rzepakowy 500 ml
  • olej lniany 250 ml
Kategoria:

Opis

„Zestaw olejów na zdrowe serce” to kombinacja  naturalnych olejów, których spożywanie wspomaga układ sercowo – naczyniowy: ma wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi, zmniejszając tym samym ryzyko miażdżycy, chorób serca i układu krążenia.

Olej lniany wpływa na rozszerzenie naczyń wieńcowych i zwiększenie siły skurczu mięśnia sercowego, działa antyarytmicznie, jak również może chronić przed dusznicą (ból w klatce piersiowej). Olej lniany podwyższa elastyczność żył i w ten sposób zapobiega zwapnieniu arterii (arterioskleroza), przez co zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału oraz udaru.

Olej konopny wspomaga pracę serca i obniża ciśnienie, poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Zapobiega miażdżycy oraz zatorom. (ponieważ hamuje agregację, czyli sklejanie się krwinek, co powoduje powstawanie zakrzepów i czopów, które zatykają naczynia krwionośne.) Olej ten stanowi ważny składnik w zdrowej i zbilansowanej diecie.  Jest nieodzowny w diecie osób starszych, osób zagrożonych zawałem i po-zawałowców.

Olej rzepakowy zwany „oliwą północy”, to prawdziwy sprzymierzeniec w walce z chorobami układu sercowo – naczyniowego. Olej ten jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w skład których wchodzi aż 65% kwasu oleinowego. Olej rzepakowy charakteryzuje optymalny stosunek zawartych w nim kwasów Omega-6 i Omega-9, który wynosi 2:1. Ponadto, jest bogaty w cenne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: witaminę E, witaminę K oraz Karotenoidy. Olej rzepakowy posiada liczne właściwości lecznicze: reguluje przemianę materii, zapobiega chorobom serca i krążenia, miażdżycy, obniża poziom złego cholesterolu. Olej rzepakowy wspomaga wchłanianie i przyswajanie witamin przez organizm.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.