Olej lniany na cholesterol

Olej lniany nierafinowany, 100% naturalny

Olej lniany na cholesterol

Podwyższony cholesterol to obecnie schorzenie, z którym zmaga się wiele, nawet bardzo młodych osób. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych i warto zastosować wszystkie metody, by z nią walczyć. Szczególnie warto przyjrzeć się tym w pełni naturalnym metodom – jedną z nich jest zastosowanie oleju lnianego. Olej lniany jest tłoczony z siemienia lnianego, które znane było już w starożytności. Czas dowiedzieć się, jak regularne stosowanie oleju lnianego może wpłynąć na Twoje zdrowie. Olej lniany na cholesterol – to z pewnością rozwiązanie, które Ci pomoże!

Naturalny olej lniany na cholesterol budwigowy tłoczony na zimno - Olejarnia Gaja

Cholesterol – ten dobry i ten zły

Często używa się określenia „dobry” i „zły” cholesterol. Nie dzieje się tak bez powodu. Organizm ludzki potrzebuje cholesterolu do syntezy m.in. kwasu żółciowego, witaminy D czy hormonów. Warto wiedzieć, że ok. 60–70% cholesterolu wytwarzane jest przez ludzki organizm, natomiast 20–30% należy dostarczyć w jedzeniu. I tu zaczyna się problem. Wybierając tylko produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli te zawierające głównie nasycone kwasy tłuszczowe, zwiększamy zawartość w naszym organizmie „złego” cholesterolu. LDL, bo to właśnie jest „zły” cholesterol, odkłada się w ścianach tętnic i wzmaga tworzenie blaszki miażdżycowej. Inaczej rzecz się ma w przypadku „dobrego” cholesterolu (HDL), który znacząco wzrasta, gdy wybiera się oleje roślinne, bogate w jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Co więcej, wzrost HDL w organizmie człowieka pozwala zmniejszyć ilość LDL poprzez wyłapywanie go z krwi i przenoszenie do wątroby. To właśnie tego typu zmiana proporcji w dużym stopniu zatrzymuje rozwój i ogranicza ryzyko występowania chorób układu krążenia m.in. miażdżycy.

Olej lniany w walce z  cholesterolem

Wieloletnie badania potwierdzają, że olej lniany to skarbnica drogocennych składników odżywczych. Olej tłoczony z siemienia lnianego zmienia proporcje LDL i HDL w organizmie, dzięki czemu ryzyko zgonów z powodu chorób układu krążenia może spaść nawet o 30–40%. Zawarte w nim składniki mineralne i witaminy pozwalają cieszyć się przez długi czas dobrym zdrowiem. Ponad 45% zawartości oleju lnianego stanowi tłuszcz, głównie nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6, jednak w składzie oleju z siemienia lnianego można znaleźć tak pożądane witaminy, jak K, A, C, E i witaminy z grupy B, cenne enzymy i białka oraz składniki mineralne: miedź, magnez, cynk, wapń oraz fosfor. Substancje czynne zawarte w oleju lnianym na cholesterol dodatkowo wpływają na regulację ciśnienia tętniczego krwi, całą pracę układu sercowo-naczyniowego, a także są dobrym uzupełnieniem profilaktyki schorzeń układu krwionośnego.

Jak stosować olej lniany na cholesterol

Zastanawiasz się, jak stosować olej lniany na cholesterol? Najprostsza odpowiedź to – poprzez regularne i systematyczne jego spożycie. Dawkowanie oleju lnianego na cholesterol wygląda następująco: w zależności od wieku, wagi oraz ewentualnego występowania nadciśnienia dawki wahają się między 5 a 25 ml. Wiele zależy od ogólnego stanu zdrowia. Warto pamiętać, że zwiększona suplementacja nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące. Co więcej, ważne jest, by we wszystkim zachować umiar, dlatego też nie zaleca się spożywania więcej niż 4 łyżek oleju lnianego na dobę. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że nie wystarczy przyjmować oleju lnianego, by w pełni uporać się z cholesterolem – niezbędna jest także zmiana nawyków żywieniowych.

Olej lniany na cholesterol – prawidłowe przechowywanie

By olej lniany na cholesterol przynosił właściwe efekty, niezbędne jest jego prawidłowe przechowywanie. Jak już zostało wspomniane, olej lniany ma dużą zawartość kwasów omega-3. To właśnie kwasy omega-3 w znacznej mierze odpowiadają za właściwości antymiażdżycowe oleju lnianego. Niestety one też sprawiają, że jest on wyjątkowo nietrwały i bardzo szybko ulega procesom utleniania. Utleniony olej lniany nie nadaje się do spożycia i co gorsze, w wyniku procesu utleniania traci swoje drogocenne właściwości. Proces oksydacji powodowany jest także przez wysoką temperaturę, dlatego też olej lniany zawsze powinien być tłoczony na zimno (w temperaturze nie wyższej niż 40°C). Wróćmy jednak do przechowywania. Olej lniany na cholesterol będzie długo świeży i w pełni wartościowy, jeżeli będzie przechowywany w lodówce, najlepiej w ciemnej i oczywiście szczelnie zamkniętej butelce. Światło słoneczne, tak samo, jak i tlen, wpływa na destabilizację oleju i utratę wartości, dlatego też tak ważne jest zastosowanie się do powyższych wskazówek. Tylko w ten sposób można przez długi czas cieszyć się pełnowartościowym produktem.

 

To tyczy się także dostawców oleju lnianego. Zawsze przed zakupem sprawdź, w jakich warunkach przechowywany jest olej lniany. Jeżeli weźmiesz go z półki sklepowej, nie z lodówki, będzie to tylko strata pieniędzy. Co więcej, taki olej mieć negatywny wpływ na zdrowie!!! Wypicie takiego oleju lnianego może spowodować nawet stres oksydacyjny i rozwój m.in. nowotworów. Dlatego przypominamy – zawsze wybieraj nierafinowany, naturalny (bez dodatków i chemii) oraz świeży olej. W naszej Olejarni Gaja znajdziesz dokładnie taki – zimnotłoczony, nierafinowany, świeży. Wysyłając do Ciebie wkładamy go w styropianowe opakowanie, chroniące go nie tylko przed rozbiciem, ale przede wszystkim przed wysoką temperaturą. W ciągu 24 godzin zostanie do Ciebie dostarczony w bezpieczny sposób.

Naturalne sposoby walki z cholesterolem – dlaczego warto

Wiesz już, jak stosować olej lniany na cholesterol i jak wygląda jego dawkowanie. Na koniec wypadałoby powiedzieć, dlaczego w ogóle warto używać oleju lnianego na cholesterol. Jaki jest cel wybierania naturalnych produktów? Odpowiedź jest bardzo prosta. Naturalne produkty, takie jak olej lniany znacznie mniej obciążają cały organizm. W porównaniu do metod farmakologicznych nie wpływają negatywnie na żołądek czy jelita. Dodatkowo nie podrażniają ich wrażliwej śluzówki, a przy regularnym stosowaniu mogą wręcz przynieść niezwykle pozytywne działanie. Trzeba też podkreślić, że naturalne produkty są bogate w witaminy i minerały. Będą świetne w walce z cholesterolem. Co więcej,  mogą zahamować rozwój czy ryzyko zachorowania także na inne choroby m.in. układu nerwowego, pokarmowego, sercowo-naczyniowego, a także odpornościowego. Należy również wspomnieć w tym miejscu, że ogólnie poprawią zdrowie człowieka na wielu płaszczyznach. Jak widać, olej lniany na cholesterol pozwoli Ci walczyć nie tylko z cholesterolem. Zbawienne właściwości tego drogocennego oleju są tak bogate, że wprowadzenie go do codziennej diety przyniesie wyłącznie szereg korzyści. Spróbuj! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *