Olej z czarnuszki właściwości

Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki to bardzo wartościowy produkt, który ma wiele cennych właściwości. Co warto o nim wiedzieć? Powstaje on poprzez wyciskanie z nasion czarnuszki siewnej, czyli rośliny z rodziny jaskrowatych, której działanie zdrowotne było znane już w starożytności. Czarnuszka charakteryzuje się długą łodygą (od 10 do 40 cm), a także sporymi różnokolorowymi kwiatami. Najbardziej godne uwagi są jednak jej nasiona, ponieważ to właśnie z nich wyciska się drogocenny olej. Jesteś ciekawy, jakie dokładnie ma on właściwości i w jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć? Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Na czym polega tajemnica oleju z czarnuszki? Jego właściwości zdrowotne opierają się na doskonałym składzie tego produktu. Olej jest przede wszystkim cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, Omega-6 oraz Omega-9, na których niedobór cierpi wiele osób. Ponieważ kwasy te obecne są w niewielu produktach spożywczych, każdy artykuł, który może dostarczyć je do organizmu, jest wręcz na wagę złota. Oprócz tego w oleju z czarnuszki znajduje się również cały szereg innych wartościowych składników odżywczych.

Olej z czarnuszki – właściwości zdrowotne

Olej z czarnuszki ma wręcz niesamowite – jak na całkowicie naturalny produkt – właściwości lecznicze. Wykazuje on m.in. działanie przeciwzapalne, antyalergiczne, a nawet przeciwnowotworowe. Doskonale wzmacnia odporność organizmu, a także wspomaga leczenie wielu schorzeń. Zawarte w oleju nienasycone kwasy tłuszczowe wspierają budowę i regenerację komórek, a także wpływają pozytywnie na pracę całego organizmu (w tym również mózgu). Oprócz kwasów czarnuszka właściwości lecznicze zawdzięcza także takim składnikom, jak witamina E, beta-karoten, sterole, biotyna, przeciwutleniacze oraz liczne mikroelementy.
Na specjalną uwagę zasługuje obecny w oleju z czarnuszki składnik o nazwie tymochion. Jest to unikatowy olejek eteryczny, który posiada właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz ochronne. Jednak jego największy atut stanowi fakt, że może być on pomocny podczas profilaktyki i leczenia nowotworów. Istnieją badania naukowe, które potwierdziły, że substancja ta przyczynia się do zahamowania komórek nowotworowych oraz ich śmierci.

Komu przede wszystkim można polecić spożywanie oleju z czarnuszki w celach zdrowotnych?

Olej z czarnuszki ma właściwości zdrowotne, które są bardzo pomocne przy wielu dolegliwościach. Jakich? Powinni sięgnąć po niego między innymi alergicy – produkt ten wpływa na złagodzenie takich schorzeń, jak katar alergiczny, astma oskrzelowa oraz atopowe zapalenie skóry. Oprócz tego poleca się go również osobom mającym problemy z układem pokarmowym – będzie pomocny m.in. przy wrzodach, refluksie oraz nadkwasocie.
Ponadto olej z czarnuszki to też świetny środek na problemy związane z układem krwionośnym. Jeśli cierpisz na nadciśnienie lub podwyższony poziom cholesterolu – koniecznie powinieneś włączyć ten olej do swojej diety. Podobnie zaleca się go również cukrzykom. Czarnuszka ma też właściwości, które sprawiają, że działa ona leczniczo również wówczas, gdy jest stosowana zewnętrznie. Taka terapia będzie pomocna między innymi przy takich chorobach skóry, jak trądzik, łupież oraz AZS. Bardzo ciekawą metodą leczniczą jest także aromaterapia z wykorzystaniem tego oleju, która doskonale sprawdza się przy schorzeniach górnych dróg oddechowych.

Olej z czarnuszki dla urody – w jaki sposób go stosować?

Olej z czarnuszki warto stosować nie tylko w celach zdrowotnych, lecz także w trosce o swoją urodę. Produkt ten ma doskonały wpływ zarówno na stan włosów, jak i skóry całego ciała, a także paznokci. Jeśli zależy Ci, aby zadbać o swój wygląd, powinnaś stosować ten środek wewnętrznie oraz zewnętrznie. W jaki sposób olej z czarnuszki poprawia stan włosów? Można zauważyć tutaj cały przekrój właściwości i działania – od nawilżającego, poprzez odżywiające, aż po wzmacniające. Poleca się go przede wszystkim do pasm zniszczonych i osłabionych, ale tak naprawdę będzie miał pozytywny wpływ na wszystkie typy włosów. W jaki sposób wykorzystać posiadane przez czarnuszkę właściwości zdrowotne do włosów? Jednym ze sposobów jest tradycyjne, wykonywane przed myciem, olejowanie. Oprócz tego na bazie oleju można wykonać również różnego rodzaju maski czy odżywki.
Olej z czarnuszki ma także doskonały wpływ na stan cery oraz skóry całego ciała. Nie tylko pomaga zwalczyć takie dolegliwości, jak trądzik czy wysypki, ale również wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy, nawilża i łagodzi poparzenia słoneczne. Może być nakładany zarówno miejscowo, jak i na całą twarz. Oprócz tego olej świetnie działa również na paznokcie – wzmacnia je, poprawia ich kolor i doskonale wygładza płytkę. Krótko mówiąc – olej z czarnuszki to produkt o wszechstronnych właściwościach, którego nie może zabraknąć w łazience żadnej dbającej o siebie kobiety.

Olej z czarnuszki – gdzie najlepiej go kupić?

Chyba nikogo nie musimy już przekonywać, że olej z czarnuszki to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu i po który zdecydowanie warto sięgać regularnie. Aby jednak móc cieszyć się w pełni wszystkimi jego właściwościami, należy kupić go w sprawdzonym i godnym zaufania miejscu. Niestety oleje roślinne są dość delikatne i nieodpowiednio (lub zbyt długo) przechowywane szybko tracą swoje cenne właściwości. Dlatego w Olejarni Gaja podchodzimy do tej kwestii z najwyższą starannością.
Wszystkie dostępne w naszym sklepie oleje są tłoczone na zimno, zgodnie ze stosowaną przez lata recepturą oraz przy użyciu pochodzących ze sprawdzonych źródeł nasion. Ponadto zawsze wyciskamy olej z czarnuszki tuż przed wysyłką, co gwarantuje doskonałe właściwości. Produkt ten po wytłoczeniu przelewamy do ciemnych, chroniących przed promieniowaniem UV butelek, a przed nadaniem odpowiednio go zabezpieczamy. Wszystko to sprawia, że zamówienie oleju w naszej olejarni to gwarancja najwyższej jakości i pełnego zadowolenia. Z pewnością produkt ten spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapraszamy do zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.