Olej lniany to rewelacyjny produkt, który świetnie sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale także w łazience – podczas codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Jest prawdziwym skarbem do stosowania od wewnątrz oraz zewnątrz. Poznaj najważniejsze atuty oleju lnianego, sprawdź, dlaczego powinieneś wykorzystać go na twarz i dowiedz się, jakie przyniesie efekty. Co daje olej lniany na cerę? Jak go stosować? Zapraszamy do lektury, aby poznać odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań.
Na skróty
Popularny i naturalny kosmetyk
Olej lniany powinien być stałym produktem w naszej codziennej diecie oraz pielęgnacji. Powstaje z nasion lnu, najlepiej brązowego, w wyniku ich tłoczenia. Od zarania dziejów wiadomo, że olej lniany dobrze wpływa na różne wewnętrzne dolegliwości, takie jak bóle brzucha czy inne schorzenia, jednak w ostatnim czasie udowodnione zostało, że doskonale sprawdza się też w pielęgnacji twarzy. Olej lniany posiada szereg cennych składników naturalnych, m.in. kwasy nasycone oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: Omega-3, Omega-6 i Omega-9. Jest także bogatym źródłem witaminy K, A, C, E oraz witamin z grupy B. Ponadto w oleju lnianym znajdują się cenne enzymy i białka, a także takie składniki mineralne, jak wapń, fosfor, miedź, magnez, jak również cynk. Wszystko to czyni z niego rewelacyjny, naturalny kosmetyk. Wykorzystaj olej lniany na cerę i ciesz się niesamowitymi efektami!
Olej lniany a cera – szereg drogocennych właściwości
Olej lniany to fantastyczny kosmetyk naturalny i absolutne bogactwo cennych właściwości. Wśród najważniejszych jego cech warto wymienić m.in. wpływ na przywracanie równowagi hormonalnej oraz działanie antybakteryjne. Co więcej, świetnie koi, łagodzi podrażnienia, wygładza skórę oraz uelastycznia ją i ujędrnia. Ten rodzaj oleju sprawdzi się przy różnych typach cery. W zależności od tego, jaki jej rodzaj posiadasz, olej lniany inaczej wpłynie na jej stan, choć we wszystkich przypadkach zmiana będzie tylko na lepsze. Efekty są zauważalne niemal od razu. Najważniejsze jest jednak systematyczne stosowanie. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy może sięgać po tego typu wyroby, gdy na ich twarzy widoczny jest trądzik. Sprawdźmy więc tę zależność. Olej lniany a trądzik – stosować czy nie?
Na trądzik i nie tylko
Wbrew powszechnej opinii – dzięki szerokiemu, przeciwzapalnemu działaniu – olej lniany świetnie radzi sobie z trądzikiem i cerą ze skłonnościami do wyprysków czy np. łuszczenia. Pomimo iż jest to olej, nie należy bać się nadmiernego przetłuszczania się skóry lub powstawania nieestetycznych zaskórników, nawet jeżeli mamy do czynienia z cerą tłustą. Wręcz przeciwnie! Olej lniany ma lekką konsystencję, która świetnie się wchłania, a także nie zatyka porów i nie pozostawia na twarzy tłustego filmu.
Zastanawiasz się, w czym jeszcze jest pomocny olej lniany? Trądzik to przecież nie jedyne wskazania do jego zastosowania. Spieszymy z odpowiedzią! Systematyczne używanie oleju lnianego na skórę przywróci jej świeży i naturalny wygląd, a także doskonale ją natłuści, przyczyniając się tym samym do poprawy nawilżenia. To zasługa obecności kwasu alfa-linolenowego, który rewelacyjnie stabilizuje wydzielanie się łoju, pozwalając uzyskać efekt, jakiego oczekujesz. Olej lniany na twarz, w tym na trądzik, był od dawna stosowany głównie w celu właśnie zmniejszenia stanów zapalnych. Czas wprowadzić to w życie! Olej lniany poza tym, że jest doskonały na trądzik, znakomicie sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej, z tendencją do rumienienia czy w przypadku skóry wrażliwej.
Olej lniany i cera dojrzała
Cera dojrzała wymaga szczególnego traktowania – często jest wysuszona, mało elastyczna, do tego pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Na szczęście można temu przeciwdziałać i to w naturalny sposób – sięgając po olej lniany. Jest on rewelacyjnym kosmetykiem, dzięki któremu oznaki przedwczesnego starzenia na twarzy zostają znacznie zredukowane. To zasługa obecności właśnie wspomnianego wcześniej kwasu alfa-linolenowego oraz cudownej witaminy E, nazywanej nie bez powodu witaminą młodości. Znacznie opóźnia ona proces starzenia się komórek. Regularne stosowanie oleju lnianego na twarz przez osobę z cerą dojrzałą czy posiadającą dość zniszczoną skórę, np. za sprawą nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV lub wywołaną niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, przyniesie zaskakujące efekty – skóra zyska napięcie i promienny wygląd, podrażnienia zostaną złagodzone. Ponadto większość występujących już zmarszczek będzie spłycona, a proces pojawiania się nowych – znacznie zahamowany.
Naturalny demakijaż
Warto podkreślić, że codzienną pielęgnację powinno się rozpocząć od demakijażu twarzy (wieczorem) lub jej starannego oczyszczenia (rano). Olej lniany będzie do tego doskonałym kosmetykiem! Jak go stosować, aby mieć pewność, że poradzi sobie z dogłębnym usunięciem pozostałości makijażu czy produktów pielęgnacyjnych?
- Olej lniany na skórę nakładamy za pomocą wacika, który wcześniej delikatnie namaczamy w wodzie. Produktu można używać nawet do wrażliwej skóry wokół oczu czy ust. Po skończeniu należy wacik wyrzucić.
- Drugim sposobem jest wykorzystanie metody OCM, czyli oczyszczania twarzy olejem, w tym przypadku lnianym. Rozcieramy go delikatnie w dłoniach, by był cieplejszy, a następnie nakładamy go bezpośrednio na twarz i okrężnymi ruchami wykonujemy staranny demakijaż. Ważne, by cały proces trwał kilka minut, min. 2-3. Na koniec można zmyć nadmiar oleju przy pomocy ciepłej wody oraz wacika jedno- bądź wielorazowego lub delikatnej ściereczki.
Olej lniany na twarz świetnie poradzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem do rzęs czy pomadą lub kredką do brwi. Co więcej, dzięki jego stosowaniu do demakijażu doskonale odżywimy całą skórę twarzy.
Olejek lniany na twarz – nie tylko oczyszczanie i nawilżenie
Olej lniany będzie rewelacyjnym produktem uzupełniającym do domowych maseczek czy peelingów. Może nawet zastąpić tonik, gdyż znakomicie normalizuje skórę. Co więcej, jako że zapewnia niesamowitą ulgę, zaleca się jego stosowanie w przypadku podrażnień spowodowanych czynnikami atmosferycznymi, wywołanych np. wiatrem czy mrozem. Wystarczy jedynie nałożyć kilka kropel oleju lnianego na ciepły ręcznik i przyłożyć do skóry na kwadrans. Na koniec wspomnimy, że warto także wspomagać się od środka, czyli codziennie rano na czczo pić olej lniany w celu regeneracji organizmu.
Jaki olej wybrać?
Efekty stosowania oleju lnianego na twarz będą widoczne, jeżeli sięgniemy po produkt wysokiej jakości. Najważniejsze jest to, by był on wytłaczany w niskiej temperaturze, nierafinowany, w pełni naturalny (bez żadnych dodatków) oraz świeży. W naszej olejarni wszystkie oleje tłoczymy na zimno, z najlepszej jakości ziarna w temperaturze nie wyższej niż 40°C. Wysoka temperatura niestety sprawi, że olej lniany na skórę straci swoje wszystkie drogocenne właściwości. Nalewamy go do ciemnej butelki, dzięki czemu nie będzie wystawiony na działanie promieni słonecznych. Dodatkowo musi być przechowywany w lodówce. Wykorzystaj olej lniany na cerę i ciesz się rewelacyjnymi efektami! Powodzenia!