Olej z wiesiołka – jak przyjmować?

Olej z wiesiołka GAJA

Żółte kwiaty wiesiołka zwanego również „świecą nocy” można spotkać w Polsce przede wszystkim na polach oraz łąkach. Na pozór wyglądają jak klasyczne, polne kwiaty, posiadają jednak szereg nieocenionych właściwości leczniczych. Najczęściej wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym w formie nasion lub wysuszonych liści oraz w przemyśle farmaceutycznym w postaci tabletek czy też olejów tłoczonych na zimno bogatych w substancje odżywcze. Dzięki właściwościom leczniczym oraz nienasyconym kwasom tłuszczowym głównie z rodziny Omega-6, takim jak kwas linolowy oraz kwas gamma-linolenowy, doskonale wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Oprócz tego suplement diety zawiera fitosterole, witaminę E oraz mikroelementy, czyli selen, cynk, magnez oraz wapń. Łatwo dostępny, można zakupić go zarówno w aptekach, jak i punktach zielarskich, a nawet sklepach stacjonarnych bądź internetowych ze zdrową żywnością. Z pewnością zastanawiasz się, jak przyjmować olej z wiesiołka? Śpieszymy z odpowiedzią!

Kiedy stosować olej z wiesiołka?

Wiesiołek jest bardzo chętnie wykorzystywany w przemyśle ze względu na działanie lecznicze. Stosowanie oleju z wiesiołka doskonale sprawdzi się jako wsparcie dla układu krążenia, niwelując ryzyko występowania miażdżycy. Można go także rozważać jako naturalny środek w znacznym stopniu wpływający na ryzyko zawału serca oraz występowania schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie diety u pacjentów z oddziałów gastrologicznych, ponieważ posiada ochronnie na wątrobę oraz trzustkę, tym samym poprawiając funkcjonowanie układu pokarmowego. Chętnie korzystają z niego kobiety w okresie menopauzy oraz borykające się ze zwiększonym napięciem przedmiesiączkowym. Olej z wiesiołka posiada działanie regulujące cykl miesiączkowy, wpływa na poziom hormonów oraz wspomaga płodność. Suplement jest także wykorzystywany podczas występowania alergii bądź egzemy. Doskonale redukuje dokuczliwe objawy występujące podczas astmy. Można go stosować u osób borykających się z chorobą Alzheimera lub Parkinsona. Olej nie tylko wspomaga pamięć oraz koncentrację chorego, ale także zmniejsza uczucie stresu. Jest także stosowany jako alternatywa dla chemicznych środków odchudzających, gdyż posiada działanie oczyszczające oraz wzmacniające. Przede wszystkim niweluje toksyny oraz reguluje procesy przemiany materii.

Jak stosować olej z wiesiołka?

Dużo osób rozpoczynających swoją przygodę z naturalnymi suplementami diety zastanawia się, jak pić olej z wiesiołka, bądź ile łyżek dziennie oleju z wiesiołka spożywać. Odpowiedź nie jest niestety jednoznaczna, gdyż istnieje wiele możliwości. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że produkt można stosować tylko na zimno. Można go dodawać do codziennych posiłków, takich jak sałatki, owsianki, płatki czy kasze. Warto jednak pamiętać, że zalecana dzienna dawka oleju z wiesiołka wynosi maksymalnie 3 gramy, a jej przekroczenie może wiązać się z występowaniem skutków ubocznych, takich jak bóle brzucha, głowy czy nudności. Kupując suplement diety tłoczony na zimno, warto mieć również na uwadze sposób opakowania. Jeśli olej znajduje się w szklanej butelce to po otwarciu oraz pod warunkiem odpowiedniego przechowywania, czyli z dala od światła oraz źródeł ciepła, można spożywać go przez rok. W przypadku tabletek zalecana dzienna dawka to 2 razy po 2 tabletki. Stosując olej z wiesiołka bezpośrednio na skórę, należy dziennie wmasowywać od 2 do 3 kropli przez około 30 sekund.

Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, jak długo stosować olej z wiesiołka, to nie ma ustalonej żadnej granicy. Jak większość naturalnych suplementów diety można go wdrożyć jako uzupełnienie codziennej diety i stosować bez względu na upływający czas. Należy jednak pamiętać o zalecanych dawkach oraz odpowiednim sposobie przechowywania.

Na co zwrócić uwagę, kupując olej z wiesiołka?

Skoro już wiesz, ile pić oleju z wiesiołka oraz jaka jest zalecana dzienna dawka, warto podkreślić kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Aby produkt był skuteczny, przede wszystkim powinien być świeży. Od jego produkcji nie powinny upłynąć więcej niż 2 tygodnie. Oprócz tego olej powinien być tłoczony na zimno, dzięki czemu masz gwarancję właściwości leczniczych. W porównaniu do oleju kokosowego produkt nie powinien zostać poddany procesowi rafinacji, pozbawiając go cennych właściwości oraz przekształcając naturalne kwasy tłuszczowe w syntetyczne tłuszcze trans. Dodatkowo, jak wspomnieliśmy wcześniej, olej z wiesiołka, powinien być przechowywany w lodówce w temperaturze od 5 do 10 stopni Celsjusza, w ciemnej butelce, chroniącej przed szkodliwymi promieniami UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.