Olej lniany – naturalny produkt, któremu nie sposób odmówić dobroczynnego wpływu na stan zdrowia. Stanowi cenne źródło kwasów Omega-3 i Omega 6, a także witamin oraz minerałów. Jego regularne przyjmowanie wspomaga pracę układu trawiennego, jak również wykazuje pozytywne działanie w przypadku zaburzonego metabolizmu. Jednak jak pić olej lniany, aby mieć pewność, że zadziała on na nasz organizm? Czy pora dnia ma tutaj znaczenie? Sprawdź!
Na skróty
Kuracja olejem lnianym. Kiedy warto ją rozpocząć?
Po olej lniany często sięgają osoby, które zauważają u siebie nadwrażliwość na składniki pokarmowe, objawiającą się problemami ze strony układu pokarmowego. Poza tym to chętnie wybierany produkt w przypadku chęci zgubienia kilku kilogramów. To jednak nie wszystko, gdyż wyrób ten będzie pomocny, gdy zaczniemy zmagać się ze zbyt wysokim cholesterolem we krwi – stanie się wówczas wsparciem dla układu sercowo-naczyniowego. Olej lniany może być też stosowany na dolegliwości zewnętrzne, tj. związane ze stanem włosów, skóry czy paznokci. We wszystkich tych przypadkach kuracja olejem lnianym będzie znakomitym rozwiązaniem! Jednak żeby była skuteczna, należy trzymać się pewnych reguł. Jakich?
Olej lniany – jak stosować, by działał
Kluczem do zauważenia efektów działania jest częstotliwość sięgania po olej lniany. Jak stosować ten produkt na co dzień? Przede wszystkim nie można być w tym niekonsekwentnym, czyli sięgać po niego wyłącznie wtedy, kiedy nasilają się jakiekolwiek objawy. Ważne jest rzetelne przykładanie się do picia tego rodzaju oleju, a także przestrzeganie zalecanych dawek. Poza tym trzeba pamiętać, aby odpowiednio przechowywać olej lniany – z dala od światła słonecznego, w szklanej, ciemnej butelce. Wyłącznie w ten sposób osiągniemy oczekiwane przez nas rezultaty.
Olej lniany nierafinowany 100% naturalny – produkcja własna
W jakiej ilości i kiedy pić olej lniany?
Dochodzimy do najważniejszej kwestii, czyli do pory dnia, w której najlepiej przyjmować ten naturalny specyfik. A zatem – rano czy wieczorem? Olej lniany na czczo czy po posiłku?
- Pora dnia – najlepiej będzie sięgać po pierwszą dawkę oleju lnianego rano, będąc przed spożyciem pierwszego posiłku, czyli na czczo. Następnie można pić go w ciągu dnia bądź też przemycać w daniach, np. do smażenia czy też jako dodatek do sałatek.
- Dawka – dorośli nie powinni przekraczać dawki 30 ml oleju lnianego dziennie. Dzieci z kolei mogą przyjmować go w ilości 15 ml (1 łyżka stołowa na dzień).
Wiesz już, jak i kiedy, a także w jakiej ilości stosować olej lniany, aby przyniósł on oczekiwane efekty. Nie pozostaje nic innego niż rozpoczęcie kuracji tym zdrowym produktem – podziękuje Ci za to Twój cały organizm! Mamy nadzieję, że w Twoich domowych zbiorach znajduje się wyłącznie najlepszej jakości, tłoczony na zimno olej lniany. Jeśli nie, to czas dokonać zakupu w naszej Olejarni i cieszyć się znakomitym wyrobem przygotowanym na chwilę przed wysyłką!
czy faktycznie olej lniany używać do smażenia? większość informacji ostrzega przed smażeniem, ponieważ staje sie wówczas olej lniany niebezpieczny dla zdrowia
Witam, KATEGORYCZNIE NIE! Olej lniany nie nadaje się do smażenia. Po podgrzani staje się „trucizną”. Dlatego zawsze olej lniany spożywajcie NA ZIMNO 🙂