Oleje na cerę

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

 • OLEJ SEZAMOWY tłoczony na zimno, nierafinowany, 100% naturalny
  OLEJ SEZAMOWY tłoczony na zimno, nierafinowany, 100% naturalny
  Od: 27.00
  Wybierz opcje
 • Olej z ogórecznika
  Olej z ogórecznika
  Od: 55.00
  Wybierz opcje
 • Olej z pestek moreli 
  Olej z pestek moreli 
  Od: 35.00
  Wybierz opcje
 • Olej z czarnuszki
  Olej z czarnuszki
  Od: 35.00
  Wybierz opcje
 • Olej kokosowy
  Olej kokosowy
  Od: 19.00
  Wybierz opcje
 • Olej z wiesiołka
  Olej z wiesiołka
  Od: 44.00
  Wybierz opcje

Oleje na cerę

Jak w naturalny sposób zadbać o cerę? Niezwykle pomocne okazać mogą się tutaj oleje roślinne. Związane jest to z tym, że swoim składem chemicznym są zbliżone do warstwy tłuszczowej naszej skóry. Dodatkowo są przez nią bardzo dobrze przyswajane i są w stanie przenikać do nawet najgłębszych jej warstw. Oleje na cerę dostarczają jej niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin. Co więcej, oleje na twarz nie wywołują podrażnień i nie uczulają. Znajdują zastosowanie w przypadku każdego rodzaju cery. Z powodzeniem stosować można je również na całe ciało oraz włosy. 

Jak dopasować olej na cerę?

Oleje na skórę podzielić można na schnące, półschnące oraz nieschnące. W przypadku cery suchej najlepiej sprawdzają się oleje nieschnące zawierające nie więcej niż 20% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich cechą charakterystyczną jest gęsta konsystencja. Do pielęgnacji cery mieszanej i normalnej najlepiej używać półschnących olejów, które zawierają 20-50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Mają one stosunkowo lekką konsystencję i dobrze się wchłaniają. W przypadku cery tłustej i trądzikowej dobrym rozwiązaniem są natomiast schnące oleje na trądzik o lekkiej konsystencji, które bardzo szybko się wchłaniają. Zawierają ponad 50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Do kategorii, jaką są oleje schnące, zaliczają się:

olej z czarnuszki na ceręolej lnianyolej z wiesiołkaolej z ostropestu na twarzolej z dzikiej róży, olej z ogórecznika, olej z pestek winogron,olej z rokitnika. 

Olejami półschnącymi są: 

olej ze słodkich migdałów, olej arganowy, olej sezamowy, olej z krokosza, olej z pestek moreli. 

Oleje nieschnące to z kolei: 

olej kokosowy, olej z awokado, olej makadamia,olej z pestek dyni.

W ofercie Olejarni Gaja znaleźć można najwyższej jakości oleje na trądzik. Dostępny jest tutaj między innymi olej z ogórecznika, który bardzo dobrze radzi sobie w walce z chorobami zapalnymi skóry, takimi jak łuszczyca, egzema czy trądzik. Z powodzeniem stosować można go także w przypadku świądu, oparzeń oraz otarć. Olej ten znajduje zastosowanie w przypadku skóry suchej, wrażliwej, naczynkowej czy dojrzałej.