Opis
W naszym sklepie Olej z ogórecznika można nabyć w kilku pojemnościach. Najmniejszą z nich jest 100, a zaraz po niej 250 ml – to idealna okazja, by wypróbować działanie ogórecznika lekarskiego na twarz lub włosy. Jeśli jednak doskonale znasz właściwości oleju z nasion ogórecznika i wiesz, że świetnie łagodzi on Twój trądzik, zmarszczki bądź działa na jelita, koniecznie zaopatrz się w pojemność 500 ml lub nawet jednego litra. Gwarantujemy, że produkt ten z pewnością zostanie wykorzystany w pielęgnacji jako kosmetyczny ulubieniec, a w apteczce spełni funkcję naturalnego lekarstwa na wiele dolegliwości. Zapraszamy do zapoznania się z cudownymi właściwościami naturalnego oleju ogórecznikowego z Olejarni Gaja!
Olej z nasion ogórecznika tłoczony na zimno
Olej z nasion ogórecznika to w 100% naturalny produkt, szczególnie ceniony ze względu na silne działanie przeciwzapalne. Zawiera on cały wachlarz cennych substancji, takich jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe, flawonoidy, garbniki, śluzy, saponiny oraz sole mineralne (krzemu, potasu, magnezu, żelaza, cynku), karoten i witaminę C.
Olej ten bogaty jest w kwas gamma-linolenowy GLA, który wpływa leczniczo na stany zapalne organizmu oraz poprawia kondycję i jakość skóry – zawiera go znacznie więcej niż inne oleje. Ogórecznik chroni przed chorobami górnych dróg oddechowych, wspiera leczenie chorób reumatycznych i układu krążenia.
W 100% naturalny, tłoczony na zimno bez chemicznych dodatków oraz konserwantów olej z nasion ogórecznika kupisz w rodzinnej Olejarni Gaja.
Naturalny olej z ogórecznika lekarskiego – właściwości
Ogórecznik lekarski to jednoroczna roślina występująca w Europie. Ogórkowy zapach i kwiaty koloru niebieskiego to charakterystyczne cechy, jakie wykazuje ogórecznik. Olej tłoczony z jego nasion to bogactwo kwasu gamma-linolenowego oraz kwasów z grupy Omega-6 oraz Omega-9. Olejek z ogórecznika lekarskiego ma kwaskowy smak, lekko żółtą barwę oraz wykazuje szereg właściwości zdrowotnych.
- wspiera układ pokarmowy oraz oddechowy – osłania i regeneruje błony śluzowe układu pokarmowego oraz oddechowego;
- wzmacnia serce oraz układ krążenia – obniża poziom złego cholesterolu, wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, poprawia przepływ krwi, obniża ciśnienie tętnicze;
- działa przeciwzapalnie – zmniejsza reakcje zapalne organizmu, które sprzyjają rozwojowi nowotworów, chorób serca oraz chorób autoimmunologicznych;
- wspiera proces leczenia chorób reumatycznych – stosowany przy reumatoidalnym zapaleniu stawów – działa przeciwbólowo, pozwala zmniejszyć obrzęki i uczucie ciężkości;
- wzmacnia układ odpornościowy – chroni przed schorzeniami oskrzeli, płuc, gardła, nabytą alergią i astmą;
- wspomaga leczenie infekcji dróg oddechowych – działa przeciwzapalnie i wykrztuśnie, łagodzi nieżyt gardła chrypkę oraz suchy kaszel;
- stosowany w chorobach przyzębia – redukuje stany zapalne, obrzęki i krwawienia dziąseł;
- reguluje gospodarkę hormonalną – łagodzi bóle miesiączkowe oraz dolegliwości towarzyszące menopauzie;
- pozytywnie wpływa na metabolizm – poprawia przemianę materii, przyspiesza trawienie oraz pracę nerek, oczyszcza organizm z kwasu moczowego;
- wykazuje działanie odtruwające i oczyszczające – sprzyja usuwaniu toksyn oraz szkodliwych substancji, działa moczopędnie;
- pozytywnie wpływa na układ nerwowy – działa uspokajająco, poprawia pamięć, przeciwdziała depresji;
- stosowany w leczeniu chorób zapalnych skóry – egzemy, trądziku, łuszczycy, jak również w przypadku otarć, oparzeń oraz świądu;
- naturalny kosmetyk.
Nierafinowany olej z ogórecznika – zastosowanie
Olej z ogórecznika na cerę
Największy skarb oleju z ogórecznika – kwas gamma-linolenowy GLA – wnika w głąb skóry, gdzie wzmacnia barierę lipidową naskórka oraz wykazuje silne działanie regulujące, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, ochronne oraz przeciwstarzeniowe.
Olej z ogórecznika na twarz – jak stosować i na co pomaga:
- skóra sucha, wrażliwa i podrażniona – wyciąg z ogórecznika lekarskiego nawilża, łagodzi stany zapalne i podrażnienia;
- skóra naczynkowa – zawarte w oleju związki wzmacniają naczynka i barierę ochronną skóry, wpływają na zmniejszenie zaczerwienienia, nawilżają oraz działają przeciwzapalnie;
- skóra tłusta z niedoskonałościami – olej ten doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry problematycznej, narażonej na rozwój trądziku różowatego – olej ogórecznikowy na trądzik działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, rozrzedza wydzieliną łojową, przez co zapobiega zapychaniu porów i zaskórników, olej z ogórecznika na trądzik korzystnie wpływa na zmniejszenie zmian;
- skóra dojrzała – w widoczny sposób regeneruje, uelastycznia i odmładza skórę, wyrównuje jej koloryt oraz zmniejsza widoczność zmarszczek dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, olej ogórecznika lekarskiego wykazuje widoczne działanie przeciwstarzeniowe, poprawia napięcie skóry oraz spłyca zmarszczki.
Olej z ogórecznika na włosy
Ogórecznik lekarski w kosmetyce może być również wykorzystywany do pielęgnacji włosów. Stosowany wewnętrznie wzmacnia skórę właściwą głowy, a to z kolei sprawia, że wzmacniają się cebulki włosowe. Można go również stosować zewnętrznie, dodając kilka kropli do szamponu czy odżywki lub decydując się na aplikację bezpośrednio na wilgotne włosy. Ten sposób pielęgnacji zapewni im odpowiednią ochronę, blask i sprężystość.
Olej z ogórecznika – działanie i zastosowanie na włosy:
- działanie wewnętrzne — po spożyciu wpływa on na skórę właściwą i gospodarkę wodną, dzięki czemu następuje wzmocnienie cebulki włosów, olej z nasion ogórecznika można stosować także w przypadku stanów zapalnych;
- działanie zewnętrzne — wyciąg z ogórecznika odżywia porowate włosy suche i puszące się, nadając im siłę i blask, chroni skórę głowy przed bakteriami czy grzybami.
Olej z ogórecznika – efekty
Najbardziej pożądane efekty ogórecznika w kosmetyce to jego właściwości odmładzające. Ujędrnia on skórę, niweluje zmarszczki czy przebarwienia. Ma właściwości bakterio- i grzybobójcze. Dodatkowo odkaża i złuszcza skórę. Jest wsparciem w trakcie grypy, łagodzi objawy astmy, a także korzystnie wpływa na układ pokarmowy.
Jak stosować olej z ogórecznika?
Olej należy stosować wyłącznie na zimno. W celach profilaktycznych należy spożywać jedną łyżeczkę dziennie przed posiłkiem. Olej ogórecznikowy charakteryzuje delikatny, lekko kwaskowy smak i aromat świeżych ogórków. Doskonale sprawdza się stosowany zewnętrznie jako kosmetyk na problemy skórne cery każdego typu.
Można go stosować jako dodatek do twarogu, zup, sosów, sałatek, napojów, jak również do aromatyzowania octu, korniszonów, pikli, marynat oraz nalewek.
Dawkowanie oleju z ogórecznika
Dorośli nie powinni przekraczać dawki jednej łyżeczki dziennie. Dzieci mogą przyjmować wyciąg z ogórecznika po ukończeniu trzeciego roku życia, a ich dawka wynosi połowę dawki dorosłego. Jego przyjemny smak pozwala na przyjmowanie go bez niczego albo na dodanie do potraw na zimno.
Olej z ogórecznika – przeciwwskazania
Olej z nasion ogórecznika nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, ponieważ może wywoływać skurcze macicy. Ponadto nie powinny przyjmować go osoby, które zażywają na stałe leki rozrzedzające krew oraz aspirynę. Stosowany w zbyt dużych ilościach olej z ogórecznika lekarskiego może wywołać działania niepożądane, a w tym dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
Olej z ogórecznika – skutki uboczne:
- wzdęcia,
- nudności,
- wymioty.
Olej z nasion ogórecznika stosowany zewnętrznie może doprowadzić do reakcji alergicznych takich jak wysypka czy opuchlizna. Zdarza się to jednak zdarza się niezwykle rzadko.
Olej ogórecznikowy w Olejarni Gaja kupisz już za nieco ponad 50 złotych. Cena zależna jest od wybranej pojemności. W naszej ofercie znajdziesz niewielkie buteleczki zawierające 100 ml oleju, ale także większe po 250 ml lub 500 ml. W przypadku większych potrzeb dysponujemy również ekonomicznymi litrowymi butelkami, za które zapłacisz nie więcej niż 400 złotych. Najlepszej jakości olej z nasion ogórecznika kupisz w sklepie internetowym Olejarnia Gaja. Jest on w 100% naturalny i tłoczony na zimno, dzięki czemu zachowuje wszystkie swoje dobroczynne właściwości. Przygotowany jest z najwyższej jakości nasion bez dodatku konserwantów i GMO. Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty, by cieszyć się naturalnymi olejami, które zadbają o Twoje zdrowie.
Przechowywanie: Olej z ogórecznika należy przechowywać w lodówce.
Osad – na dnie butelki może pojawić się osad. Jest to zjawisko naturalne i nie wpływa na jakość oleju. Tłoczony na zimno olej jest nierafinowany oraz nieoczyszczany, dzięki czemu zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Przed użyciem można wstrząsnąć delikatnie butelką.
Na razie nie ma opinii o produkcie.