Olej lniany

(11 opinii klienta)

Od: 23.00

Najbogatsze źródło kwasów OMEGA-3

Olej lniany tłoczony „na zimno” w naszej olejarni powstaje z najlepszych, świeżych ziaren polskiego lnu brązowego odmiany Szafir – cenionej, wysokooleinowej odmiany o bardzo dużej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych OMEGA-3.  Olej lniany zawsze tłoczony jest na świeżo, bezpośrednio na zamówienie, jest nieoczyszczony  i nierafinowany, dzięki czemu zachowuje wszystkie, znajdujące się w siemieniu składniki odżywcze, decydujące o jego unikalnych i cennych właściwościach. Olej lniany przeznaczony jest do spożywania na zimno, znakomity do diety dr Budwig oraz do stosowania jako naturalny kosmetyk. Olej lniany dzięki rekordowo wysokiej zawartości Omega 3 posiada wszechstronne działanie prozdrowotne i należy go stosować zarówno przy wszelakich dolegliwościach zdrowotnych a przede wszystkim jako profilaktykę zdrowia

Wybierz pojemność:

  • Spożywając średnio 2 łyżki oleju dziennie, butelka o pojemności 1 litr wystarcza na 1 miesiąc

Opis

Spis treści

Olej lniany

Sztandarowym produktem w ofercie naszej Olejarni GAJA jest olej lniany (tzw. olej budwigowy), który stanowi najbogatsze źródło kwasów Omega-3. Olej lniany uznawany jest za jeden z najzdrowszych produktów naturalnych mających zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jako mała manufaktura dbamy o każdy etap produkcji, zaczynając od poszukiwania najlepszych ziaren, które są podstawą dobrego produktu. Nabywamy je od polskich producentów i dzięki nadzorowi nad tłoczeniem olej lniany zachowuje swoje najlepsze właściwości zdrowotne aż do rozlewania i pakowania. Każda butelka zabezpieczona jest specjalnymi opakowaniami styropianowymi, aby utrzymać temperaturę i chronić przed światłem, które szkodzi olejowi z lnu. Produkt dostępny jest w butelkach o objętości 250 i 500 ml lub litrowych.

Zadbaj o swoje zdrowie z Olejarnią GAJA. Zapoznaj się z szeroką ofertą, w której znajdziesz 100% natury.

Czym jest olej lniany?

Naturalny olej lniany budwigowy jest jednym z najcenniejszych olejów roślinnych o udowodnionych właściwościach zdrowotnych. Stanowi cenne źródło kwasów Omega-3 i Omega-6. Pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno z nasion lnu. Charakteryzuje go lekko orzechowy smak i bursztynowy kolor. Olej budwigowy lniany popularność zdobył na początku lat 50. XX wieku za sprawą niemieckiej biochemiczki – Johanny Budwig, która wskazała na drogocenne dla zdrowia właściwości kwasu linolenowego, stanowiącego skład oleju lnianego. Przez olej budwigowy należy jednak rozumieć olej lniany zimnotłoczony, nierafinowany i wysokooleinowy.

Olej lniany – skład

Co zawiera olej lniany? Przede wszystkim ponad 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych (Omega-6 oraz Omega-3), z czego ponad 50% (rekordowa ilość) stanowi kwas Omega-3, który ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania organizmu. Jego niedobór wpływa na powstawanie i rozwój wielu chorób. Właśnie dlatego w profilaktyce zdrowia bardzo istotne jest spożywanie oleju lnianego.

Skład oleju lnianego to również bardzo duże ilości witaminy E (silnego przeciwutleniacza) oraz antyoksydantów (lignanów), które chronią organizm przed nowotworami. Wysokojakościowy olej lniany jest też zalecany kobietom w ciąży – w końcu stanowi źródło kwasów Omega-3, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu.

Jak powstaje olej lniany?

Nasiona lnu zwyczajnego są tłoczone na zimno. W wyniku tego procesu powstaje olej roślinny o żółtawym zabarwieniu i intensywnym, cierpkim zapachu. Tak powstały produkt wykorzystywany jest do celów zarówno spożywczych, jak i przemysłowych.

Len jest to roślina z rodziny lnowatych. Występuje na różnych kontynentach w strefie klimatu umiarkowanego i w strefie subtropikalnej, w szczególności w basenie Morza Śródziemnego. Preferowane są przez te rośliny miejsca suche i nasłonecznione, kamieniste. Najczęściej występującym gatunkiem jest len zwyczajny.

Olej lniany tłoczony na zimno dostępny w naszej olejarni powstaje wyłącznie z najlepszych, świeżych ziaren polskiego lnu brązowego Szafir. To ceniona, wysokooleinowa odmiana o bardzo dużej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. Olej zawsze tłoczony jest na świeżo, bezpośrednio na zamówienie. Jest nieoczyszczony i nierafinowany, dzięki czemu zachowuje wszystkie znajdujące się w siemieniu składniki odżywcze. To one decydują o jego unikalnych i cennych właściwościach.

Olej lniany właściwości zdrowotne

Leczniczy olej lniany wykazuje liczne właściwości zdrowotne – obniża poziom złego cholesterolu i trójglicerydów, jest pomocny w zapobieganiu chorobom nowotworowym oraz leczeniu stanów zapalnych organizmu, a także wspomaga leczenie i zapobiega powstawaniu wrzodów żołądka, kamieni żółciowych czy hemoroidów. Ma wpływ na skuteczne leczenie schorzeń neurologicznych (choroby Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego), a także pomaga w leczeniu drętwienia i drżenia kończyn oraz wspomaga leczenie depresji.

Na co pomaga olej lniany? Olej z nasion lnu korzystnie wpływa na zwalczanie objawów schorzeń reumatycznych i zaleca się go stosować przy chorobach oczu, np. jaskrze, gdyż obniża ciśnienie śródgałkowe. Ponadto wzmacnia kości (stosowany przy osteoporozie) i układ immunologiczny. Może być stosowany przy cukrzycy (łagodzi wahania poziomu cukru we krwi), a także reguluje równowagę hormonalną (zwalcza trądzik młodzieńczy, reguluje cykl miesiączkowy oraz skutki menopauzy). Chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem, może być stosowany zewnętrznie przy chorobach skóry, takich jak łuszczyca, świąd, egzema, trądzik różowaty oraz przy wypadaniu włosów.

Olej lniany na zimno tłoczony – zastosowanie w walce z cholesterolem

Olej lniany zimnotłoczony w codziennej diecie to podstawa do zmiany proporcji w stężeniu złego (LDL), jak i dobrego cholesterolu (HDL). Dzięki temu ryzyko zgonu, którego przyczyną są choroby układu krążenia, może spaść nawet o 40%. Substancje czynne zawarte w oleju lnianym regulują ciśnienie tętnicze, a zatem wspierają cały układ krążenia.

Co daje olej lniany w przypadku problemów z tarczycą?

Prozdrowotne właściwości oleju lnianego można dostrzec także w przypadku osób, które borykają się z problemem związanym z niedoczynnością tarczycy lub jej przewlekłym zapaleniem (Hashimoto). W diecie należy wystrzegać się tłuszczów trans i nasyconych i zamienić je na te nienasycone, których olej lniany ma pod dostatkiem.

Cukrzyca a olej lniany – właściwości lecznicze

Olej lniany zastosowanie w leczeniu znajduje także w przypadku diabetyków – w szczególności u osób chorujących na cukrzycę typu 2. Dzieje się tak za sprawą kwasu alfa-linolenowego. Wspiera przenoszenie impulsów nerwowych i wpływa na cały układ nerwowy, co z kolei może mieć niebagatelny wpływ na zapobieganie neuropatii, która towarzyszy chorym na cukrzycę.

Olej lniany na nadciśnienie

Siemię lniane, z którego powstaje olej lniany, jest skuteczniejszym wsparciem w walce z nadciśnieniem niż niejeden lek na receptę. Wszystko dzięki dużej zawartości kwasu linolenowego należącego do grupy kwasów Omega-3. Olej lniany obniża ciśnienie skurczowe nawet o 10 mmHg. Dla porównania – leki obniżają ciśnienie o 9,1 mmHg. Jak przyjmować olej lniany, aby osiągnąć pożądane skutki? Badania wykazują, że należy suplementować go regularnie przez okres co najmniej 12 tygodni.

Olej lniany tłoczony na zimno – zastosowanie w profilaktyce chorób nowotworowych

Olej lniany nieoczyszczony, tłoczony na zimno powinien być stałym elementem diety u pacjentów onkologicznych. Właściwości lecznicze oleju lnianego spowalniają postęp choroby, a dzięki stabilizowaniu wydatków energetycznych zapobiegają rozwojowi niedożywienia. Ponadto olej lniany w diecie pomaga chronić przed zachorowaniem na raka piersi, jajników, prostaty czy jelita grubego.

Olej lniany na trawienie

Olej lniany budwigowy na zaparcia to skuteczna metoda, którą stosowały już nasze babcie. Zawiera duże ilości błonnika, a ten reguluje i ułatwia wypróżnianie. Ponadto tworzy na błonie śluzowej jelit warstwę ochronną, która dodatkowo chroni przed podrażnieniami. Zatem kiedy pić olej lniany, aby skutecznie pomagał w przypadku problemów trawiennych? Można suplementować go regularnie lub stosować doraźnie w przypadku wystąpienia zaparć, a już po kilku godzinach przyniesie ulgę.

Olej budwigowy – zastosowanie w ciąży

Zalety oleju lnianego z pewnością dostrzegą kobiety w ciąży. Codzienna dieta mamy powinna uwzględniać kwasy tłuszczowe omega, których olejek z siemienia lnianego jest przecież źródłem. Zaleca się, aby panie dbały o dawkowanie oleju lnianego, pijąc jedną, maksymalnie dwie łyżki dziennie.

Na co jest dobry olej lniany w przypadku przyszłych mam? Przede wszystkim wspomaga pracę jelit i zapewnia odporność. Jest także nieoceniony w przypadku zaparć. Ponadto odpowiednia dawka wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka – między innymi przyczyni się do prawidłowego rozwoju mózgu, układu nerwowego czy mięśnia sercowego (dowiedz się więcej: Olej lniany w ciąży – zastosowanie).

Olej lniany dla mężczyzn na niepłodność, prostatę, impotencję

Olej lniany budwigowy tłoczony na zimno znalazł zastosowanie również w przypadku typowo męskich przypadłości. Stosowany regularnie pozytywnie wpływa na niepłodność i wspiera jej leczenie. Ponadto wspiera leczenie schorzeń prostaty w tym zapalenie oraz obrzęki. Zawarte w oleju budwigowym witaminy A i E poprawiają jakość spermy i pozwalają utrzymać plemniki w dobrym stanie oraz pozytywnie wpływają na ukrwienie penisa, stanowiąc pomoc w przypadku zaburzeń erekcji.

Kosmetyczne działanie oleju lnianego

Właściwości oleju lnianego tłoczonego na zimno wykorzystywane są nie tylko w medycynie, ale również w kosmetyce. Z chęcią sięgają po niego kobiety, które pragną zadbać o swoją skórę, włosy czy pragną wygładzić zmarszczki.

Zalety oleju lnianego w przypadku pielęgnacji włosów

Olej z siemienia lnianego to niezastąpiony kosmetyk także w przypadku pielęgnacji cebulek i łodygi włosa. Zdrowe, jedwabiste i pełne blasku – dzięki dużej dawce witamin z grupy B, K, C, A, E oraz bogactwu kwasów omega i minerałów, olej lniany zimnotłoczony może z powodzeniem zastąpić tradycyjną odżywkę. Zalecany jest nie tylko paniom, ale i panom, którzy borykają się z łysieniem. Dowiedz się więcej o tym, jak stosować olej lniany na włosy.

Olej lniany – sposób użycia na skórę

Olej lniany z pierwszego tłoczenia nadaje się do każdego rodzaju skóry. Dzięki zawartości kwasu linolowego oraz linolenowego pozytywnie działa na produkcję sebum, oczyszcza twarz i niweluje trądzik. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), których nie brakuje w jego składzie, uczestniczą w produkcji fosfolipidów, odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniej równowagi wodno-tłuszczowej i odpowiedni stopień nawilżenia skóry. Oliwa lniana bogata jest również w witaminę E, a ta usuwa z organizmu wolne rodniki, opóźniając proces starzenia się skóry, dlatego jest częstym składnikiem maseczek, kremów i mydeł.

Olej z siemienia lnianego – jak stosować na twarz?

  • Skóra tłusta i skłonna do trądziku – można nakładać go bezpośrednio na twarz, przecierać nim skórę za pomocą wacika, robić okłady z jego użyciem lub wymieszać go z ulubioną maseczką.
  • Skóra sucha, ze zmarszczkami – należy nałożyć go bezpośrednio na twarz lub użyć go do zrobienia domowej maseczki. Oprócz oleju lnianego można do jej stworzenia użyć miodu, jogurtu czy awokado.

Olej lniany a hormony

Oleje lniane tłoczone na zimno zawierają fitoestrogeny i lignany, które pozytywnie wpływają na gospodarkę hormonalną u kobiet. Przede wszystkim regulują produkcję takich hormonów jak estrogen i progesteron, dzięki czemu przynoszą ulgę przy objawach związanych z menopauzą czy bolesnymi miesiączkami. Wpływają również na wyregulowanie cyklu.

Zdrowotny olej lniany – dawkowanie

Dawkowanie oleju lnianego w zasadzie zależy od organizmu i osoby, która będzie go piła. Dlatego w sytuacjach wyjątkowych – jak choroba – ilość spożywanego płynu powinna być ustalana indywidualnie ze specjalistą. Niemniej jednak zalecana dawka dzienna to około 2-6 łyżek w przypadku osoby dorosłej.

Olej lniany zastosowanie w medycynie, kuchni i kosmetyce

Zastosowanie oleju lnianego jest bardzo szerokie. Poza spożywaniem w celach zdrowotnych warto go użyć także w codziennej diecie. Produkt przeznaczony jest do spożywania na zimno. Jego wszechstronne działanie znakomicie służy zdrowiu, dlatego polecany jest każdemu jako naturalna profilaktyka w obronie przed chorobami. Jako najbogatsze źródło Omega-3, olej z lnu szczególnie zalecany jest także dzieciom oraz młodzieży uczącej się, osobom uprawiającym sport oraz osobom starszym. Lniany olej stanowi także podstawę tzw. diety Budwig. Produkt ten, o czym już mieliśmy okazję wspomnieć, obniża cholesterol, działa antynowotworowo i ma dobroczynny wpływ na cały organizm – zarówno od środka, jak i na zewnątrz, ponieważ efektywnie poprawia wygląd skóry i świetnie sprawdza się jako naturalny kosmetyk.

Z czym najlepiej jeść olej lniany? Zastosowanie oleju z nasion lnu w kuchni

Ze względu na swoje liczne właściwości zdrowotne olej lniany sprawdzi się w każdej kuchni. Trzeba jednak pamiętać, że ten oleisty produkt wysokiej jakości jest przeznaczony wyłącznie do spożywania na zimno jako suplement zróżnicowanej diety. Dzienna dawka, jak już ustaliliśmy, oscyluje wokół 2 do 6 łyżek. Aby olej zachował pełnię wartości odżywczych, bardzo ważne jest prawidłowe przechowywanie produktu. Warto trzymać go w ciemnej butelce w chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce, ponieważ wystawiony na słońce będzie szybko się psuł. Aby temu zapobiec, na rynku pojawił się taki produkt jak wyciąg z oleju lnianego. Niestety nie jest tak wartościowy, jak klasyczny zimnotłoczony olej lniany. Wady, jakie posiada to rozwiązanie, wiążą się z zastosowaniem w nim alkoholu, który zapobiega psuciu się produktu.

Do czego stosować olej lniany? Nierafinowany olej lniany to doskonały dodatek do lekkich sałatek, sosów typu winegret, gotowanych warzyw, past serowych, jogurtów i wielu innych potraw. Można polewać nim buraki wymieszane z rukolą i kozim serem, a także jeść z domową pizzą czy świeżo upieczonym chlebem. Olej lniany jest też nieodzownym elementem tradycyjnego wielkopolskiego dania, jakim są tzw. pyry z gzikiem, czyli ziemniaki ugotowane w mundurkach, które podaje się z białym serem i szczypiorkiem.

Olej z lnu – zastosowanie w diecie budwigowej

Oleje lniane są ważnym elementem tzw. diety budwigowej, stąd często bywają nazywane olejem budwigowym. Dieta została opracowana przez niemiecką biochemik Johanne Budwig, która była siedmiokrotnie nominowana do nagrody Nobla za prace dotyczące leczenia nowotworów oraz wielu chorób cywilizacyjnych za pomocą odpowiedniej diety. Podstawą diety jest nieoczyszczony, tłoczony na zimno olej lniany, który należy spożywać w postaci pasty olejowo-serowej. Przyswajalność kwasów Omega-3 w takim połączeniu zdecydowanie wzrasta.

Oprócz tego w diecie budwigowej stosuje się warzywa, owoce, kasze, siemię lniane oraz produkty z błonnikiem. Wyklucza się natomiast tłuszcze przetworzone, rafinowane, zawierające sztuczne nawozy i pestycydy. Pastę serową lub olej lniany powinno spożywać się codziennie jako dodatek do posiłków na zimno. Efekty zauważalne są jedynie podczas regularnego stosowania diety. Intensywna kuracja przewiduje 6 łyżek oleju lnianego dziennie, natomiast jako profilaktykę stosować można mniejszą dawkę wynoszącą od 1 do 2 łyżek.

Kto nie powinien sięgać po olej lniany budwigowy? Przeciwwskazania do stosowania

Kiedy nie należy sięgać po olej lniany? Biegunka jest jednym z przeciwwskazań do jego zażywania, ponieważ duża ilość błonnika pogłębia tę dolegliwość. Oleju budwigowego nie należy stosować również po przebytych operacjach w obrębie jamy brzusznej, ze względu na właściwości pobudzające ruchy robaczkowe jelit. Ponadto olej z lnu wykazuje właściwości żółciopędne, dlatego nie zaleca się go w przypadku zapalenia pęcherzyka żółciowego oraz trzustki. Tak jak każdy inny olej roślinny, olej lniany spożywany w nadmiarze może wiązać się z wystąpieniem niepożądanych dolegliwości.

Olej lniany – skutki uboczne:

  • wzdęcia,
  • rozwolnienie.

Jeśli zauważysz u siebie takie objawy, warto na jakiś czas zaprzestać jego spożywania lub ograniczyć spożywaną ilość.

Ile kosztuje olej lniany? Cena

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje dobry olej lniany, zapoznaj się z ofertą Olejarni GAJA. Buteleczka 250 ml kosztuje 14 złotych, 500 ml – 21 złotych, natomiast litr – 32 złote. Olej jest bardzo wydajny i wystarczy na kilkadziesiąt dni – spożywając średnio dwie łyżki oleju dziennie, butelka o pojemności litra wystarczy na cały miesiąc. Zadbaj o własne zdrowie i zdrowie swoich bliskich. Zamów olej lniany w doskonałej cenie. Bądź z nami w social mediach i polub nasz profil Facebook. Sprawdź nasze nowości, promocje, zniżki i rabaty i kupuj dzięki nim olej lniany najtaniej na rynku.

Gdzie kupić olej lniany? Sklep internetowy Olejarnia GAJA

Jaki powinien być idealny olej lniany? Opinie lekarzy i użytkowników jednoznacznie wskazują na to, że naturalny, tłoczony na świeżo i na zimno (do 40°C), a także niezawierający konserwantów ani sztucznych chemicznych dodatków. Taki olej zachowuje pełnię składników odżywczych, wykazuje właściwości zdrowotne i ma dobroczynny wpływ na organizm. Aby kupić dobrej jakości produkt, warto skorzystać z oferty naszej olejarni, która przygotowuje wyroby bezpośrednio na zamówienie.

Sprawdź opinie i dowiedz się więcej na temat naszych wyrobów. Zamów olej z lnu tłoczony na zimno i ciesz się z jego prozdrowotnych właściwości każdego dnia.

FAQ – najczęściej zadawane pytania na temat oleju lnianego

Olej lniany – jakie ma witaminy?

Olej z lnu to źródło takich witamin jak witamina A, C i E oraz witaminy z grupy B.

Do czego używać oleju lnianego?

Istnieje wiele sposobów na to, jak wykorzystać olej lniany. Do czego dodawać ten składnik? Olej z siemienia lnianego zastosowanie znalazł jako dodatek do jogurtów, past kanapkowych, sałatek, chłodnych zup, koktajli warzywnych i owocowych Mieszając na przykład olej lniany z cytryną, zyskasz nie tylko zdrową miksturę, ale również ciekawy dressing do ulubionej sałatki. A do czego potrzebny jest olej z lnu w kosmetyce? Przede wszystkim jest składnikiem wielu kremów, balsamów, maseczek. Jest także składnikiem aerozoli do nosa.

Jak długo można pić olej lniany?

W zasadzie olej lniany jako dodatek do dań można stosować nieustannie. W przypadku diety dr Budwig zaleca się jego stosowanie przez co najmniej pół roku, a najlepiej przez rok.

Olej lniany tłoczony na zimno – jak stosować?

Oliwa z siemienia lnianego może zostać użyta jako dodatek do sałatek, możesz polać olejem pieczone lub gotowane warzywa, dodać go do ulubionych jogurtów lub po prostu spożywać samodzielnie na łyżeczce. Pamiętaj jednak, że witaminy w oleju lnianym zostaną tylko wtedy, gdy będzie on spożywany na zimno. Dodanie go do ciepłych dań sprawi, że straci on nie tylko wiele cennych witamin, ale również pozostałe istotne dla zdrowia składniki. Właściwości oleju lnianego budwigowego wykorzystywane są również w kosmetyce i w tym przypadku możesz zaaplikować produkt bezpośrednio na skórę czy włosy lub zdecydować się, wymieszać go z ulubioną odżywką, czy maseczką. Na rynku dostępny jest również olej lniany w kapsułkach. Właściwości tego typu preparatów nie są jednak tak cenne, jak naturalnego, zimnotłoczonego, świeżego produktu.

Jak stosować olej lniany na odchudzanie?

Najlepiej bezpośrednio od jednej do trzech łyżek dziennie na czczo lub w połączeniu z chudym twarogiem, który sprawia, że olej lepiej się wchłania. Można np. zrobić pastę kanapkową z twarogu i oleju budwigowego.

Olej lniany na zaparcia – jak stosować?

Jeśli zastanawiasz się, jak stosować olej lniany na zaparcia, to są dwie możliwości. W przypadku, gdy zmagasz się z tą dolegliwością na co dzień, wprowadź olej lniany do swojej diety na stałe i traktuj go jako suplement. Możesz dodać go do ulubionych dań lub jeść bezpośrednio z łyżki. W sytuacji, gdy zaparcia pojawiają się sporadycznie, możesz zastosować go doraźnie, a po kilku godzinach poczujesz ulgę.

Z czym jeść olej lniany?

Witaminy i minerały zawarte w oleju lnianym zachowają swoje właściwości tylko wtedy, gdy ten nie będzie poddawany obróbce cieplnej. Można więc go jeść z sałatkami, chłodnymi zupami, twarogami czy kefirami.

Z czym pić olej lniany?

Dawkowanie na czczo i samodzielnie oleju lnianego jest najlepszym rozwiązaniem. Niedostarczanie innych składników odżywczych sprawia, że organizm może maksymalnie skupić się na wchłanianiu oleju z lnu.

Olej lniany – ile spożywać dziennie?

Wiele osób zastanawia się, ile oleju lnianego dziennie powinno się spożywać. Profilaktycznie zaleca się picie od 2 do 6 łyżek dziennie. 6-8 łyżek dziennie to dawka lecznicza. Istnieje też przelicznik, według którego na każdy kilogram masy ciała, powinien przypadać 1 gram oleju budwigowego.

Olej lniany – który wybrać?

Jedynym słusznym wyborem jest zawsze świeży produkt. Zdrowy olej lniany jest tłoczony na zimno, nierafinowany i w 100 proc. naturalny – taki, jaki robimy w Olejarni Gaja.

Czy picie oleju lnianego jest zdrowe?

Jak najbardziej! Zawarte w nim składniki wykazują działanie antyoksydacyjne, pomaga on przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, wspomaga pracę mózgu, działa przeciwzapalnie, a także reguluje gospodarkę hormonalną. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej nad tym, czy olej lniany jest zdrowy, tylko od razu po niego sięgnij, aby poczuć jego działanie.

Czy jest możliwa biegunka po oleju lnianym?

Tak. Biegunka jest jednym ze skutków ubocznych, jaki może wystąpić przy spożywaniu oleju lnianego, dlatego nie jest zalecany osobom, które cierpią na nią przewlekle.

Czy olej lniany szkodzi trzustce?

Wręcz przeciwnie. Olej lniany wspiera pracę trzustki pod warunkiem, że zachowany jest umiar w jego stosowaniu. Natomiast całkowicie należy z niego zrezygnować w przypadku zapalenia trzustki.

Jak stosować olej lniany do nosa?

Olej lniany jest częstym składnikiem aerozoli do nosa, które dostępne są bez recepty i mogą być stosowane także u dzieci czy kobiet w ciąży. Olej lniany w takiej postaci chroni błonę śluzową nosa przed jej wysychaniem. Zaleca się stosowanie tego produktu 3 razy dziennie.

Wartości odżywcze

Wartość odżywcza w 100g:

wartość energetyczna 3766kJ/900kcal

tłuszcz                                                                    –              100 g

w tym

kwasy tłuszczowe nasycone                              –                 9 g

kwasy tłuszczowe jednonienasycone              –               16 g

kwasy tłuszczowe wielonienasycone               –              75 g

węglowodany                                                       –                0 g

w tym cukry                                                         –                0 g

białko                                                                    –                0 g

sól                                                                          –                0 g

11 opinii dla Olej lniany
  1. Matylda (zweryfikowany)

    polecam ten olej lniany!

  2. Krzysztof (zweryfikowany)

    Wszystko w porządku

  3. anasarnowska (zweryfikowany)

    Bardzo dobry olej, skoncentrowany, o intensywnym smaku, gęsty. Bardzo wysoka jakość oleju oraz dbałość o zadowolenie klienta 🙂

    Polecam serdecznie 😀

  4. Damian (zweryfikowany)

    oleje dotarły super opakowane, polecam serdecznie 🙂

  5. Dominik (zweryfikowany)

    szybko, sprawnie – polecam

  6. anonim (zweryfikowany)

    Super

  7. Zuzanna (zweryfikowany)

    Olej jest bardzo dobrej jakości 🙂

  8. Pola Michalska (zweryfikowany)

    Zamawiam kolejną butelkę 😉 polecam serdecznie!

  9. anonim (zweryfikowany)

    dobry smak, polecam olej lniany

  10. Milena Michalak (zweryfikowany)

    Bardzo smaczny olej lniany i szybka dostawa

  11. Łucja (zweryfikowany)

    produkt bardzo dobrej jakości, kupuję regularnie dla rodziny

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zobacz także na blogu

Olej lniany a nasze zdrowie

Olej lniany jest uznawany za najzdrowszy tłuszcz na ziemi. Stanowi jedno z najbogatszych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych, z czego ponad 50% (rekordowa ilość) stanowią kwasy Omega-3. Są one kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a ich niedobór powoduje powstawanie i rozwój wielu chorób. Olej lniany zawiera także silne antyoksydanty – lignany, które chronią nasz organizm […]

Czytaj więcej

Olej lniany w diecie dr Budwig

Olej lniany ma bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Posiada szczególne, potwierdzone naukowo właściwości, pomocne w zapobieganiu i leczeniu nowotworów oraz innych chorób cywilizacyjnych. Olej lniany jest ważnym elementem tzw. diety budwigowej, opracowanej przez niemiecką biochemik Johanne Budwig, która była siedmiokrotnie nominowana do nagrody Nobla za prace dotyczące leczenia nowotworów oraz wielu chorób cywilizacyjnych […]

Czytaj więcej
Olej lniany marki Gaja - produkt tłoczony na zimno